Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Grönholmi meetod

Käisime Leivoga Draamateatris vaatamas "Grönholmi meetodit" - näitlejate mängult ja teksti vaimukuselt vaat et komöödiažanrisse liigituvat, kuid tegelikult täiesti tõsist etendust.

Võitlus käib suure rahvusvahelise korporatsiooni kommertsdirektori koha pärast, kus lõppvooru pääsenud kandidaadid peavad läbi tegema Grönholmi meetodil baseeruva testi - olukordade lahendamine ja toimetulek pingelistes/ootamatutes olukordades. Kandidaadid viibivad ühes ruumis ning sealt lahkumist tõlgendatakse konkursil osalemisest loobumisena. Esmapilgul tundub, et toas on neli kandidaati, kuid esimesest ülesandest selgub, et üks neist on hoopis personaliosakonna töötaja ning tiimi ülesandeks ongi välja selgitada, kes. Loomulikult see ei selgu, kuid loob kriminullilikult kahtlustava õhkkonna kogu järgnevaks etenduseks ("keegi meie seas on mõrvar!") Erinevates pöörastes keerdkäikudes selginevad osaliste karakterid, mäng muutub tõsisemaks, iga järgmine samm on eelmisest hullem, toimub esimene murdumine ja üks kandidaat lahkub... kuni lõpuks selgub, et laval oli olnud kolm personalitöötajat üheainsa kandidaadi kallal. Ja nad otsustavad omavahel, et kõik alandused üle elanud kandidaat saab tööle siis, kui ta kannatab välja ja jääb ruumi ka viimase solgiämbri järel, kus tuuakse mõnitavas vormis välja kõik tema kohta kogutud pehmelt öeldes räpane taustinfo.

Lõpustseenis istub - eeldatavalt siis võidukas - kandidaat üksi toolil ja loeb lehte. Ilmselt on see temasugusegi kalestunud ärihai jaoks Pyrrhose võit, aga ta jääb paigale.  

Aga mida muud ta saakski teha? Kui oled karjääriredelil tõusmise nimel läbinud totaalse alanduste kadalipu, kõik sulle algul tõesena tundunu on valeks osutunud, sinu ümber olnud inimesed on teeselnud ja sind - ise ainult rolle mängides - lolliks teinud, kõik sinu räpased saladused on päevavalgele tiritud ja nende üle irvitatud - siis sa lihtsalt pead lõpuni kaasa minema. Sest siis polegi sulle siin elus jäänud enam midagi muud kui ainult see kommertsdirektori koht. 

Hmm, ma peaksin vist KOHE kontorist põgenema ja hakkama tegema midagi head, näiteks tänavatelt kodutuid kasse päästma. Enne kui on juba hilja :)

 

Kommentaarid (1) -

  • Eppppp

    18.11.2011 18:16:07 | Vasta

    Kõlab hästi! Maanutab John Fowlesi "Maagi", soovitan lugeda, kui sa seda juba teinud pole.

Lisa kommentaar

Loading