Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Keldriakna-ajakirjandusarhiiv

IMAG0154

Kui Leivo hakkas vahetama kõdunenud keldriaknaraami, tuli pehkinud puu ja paekiviseina vahelt välja Perekonnaleht nr.26 aastast 1913. Ilmselt oli seda siis aknatihendamiseks kasutatud.

Muidugi oli ajalehest pea saja aasta jooksul moodustunud ühtlane kokkukleepunud tomp, kuid ühtteist õnnestus siiski kihtideks harutada. Nii sai natuke lugeda Kusta Toomi uudisjuttu “Taremõtsa peremees ja Haaviku Mihkel” ja  Eduard Pertmanni arutelu “MIlles seisab õnn”, naerda tollaste sündsate –siivsate naljade üle ning uurida täiesti päevakajalisena mõjuvat pilti “Eestlased Austraalias”.

IMAG0153

IMAG0155 (2)

IMAG0156

Muidugi me natuke guugeldasime ka. Saime teada, et Perekonnaleht oli kord nädalas ilmuv “Päevalehe, Aja ja Koidu hinnata kaasanne” ja ilmus aastast 1906. Eduard Pertmann (sündinud 1894) oli ajakirjanik ja agar karskustegelane, kes 1933.aastal uppus Viljandi järve. Kusta Toomist kui kirjanikust-ajakirjanikust ja bibliofiilist olime natuke kuulnud ennegi.

Leid tuletas mulle aga meelde, et isal on köidetuna terve hulk mitmesuguseid vanu ajalehti – väiksena oli väga põnev seda lehitseda ja keerulist vana kirja puurida… Võiks ehk praegugi huvitav olla.

Lisa kommentaar

Loading