Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Sikk annab alla

Tööle sõites jääb kogu aeg silma ette tahvel "Sikk annab alla!" - ehk siis Sikupilli Keskuse allahindluse reklaam.

Eesti mägironijate kitsukeses ringis omandas see tahvel nädal tagasi hoopis nukrama tähenduse. Nimelt teatas Gasherbrum II Baltikumi ekspeditsioon, kuhu Eestist kuuluvad Alar Sikk, Tarmo Riga ja Priit Melnik, ametlikult, et lahkuvad mäelt ning tipp jääb tegemata. Ekspeditsiooniks plaanitud aeg lõppes lihtsalt otsa, aga mägi end ei avanud.

See kõrguselt 13. mägi maailmas (8035m) oli eestlaste jaoks oma järjekorranumbrit vääriv sekelduste jada. Alates lennust mahajäämisest ja pagasi kadumisest varustuse mäest alla veeremise ning ekspeditsiooni juhi haigestumiseni ning lõpetades iga ekspeditsiooni totaalse ebaõnnega - tipuüritusest loobumisega.

Mul on väga kahju, sest pidasin neile vägaväga pöialt. Tunnen neid küll vaid põgusalt, kuid nende katse oli mulle millegipärast oluline.

Jaan Künnapi Alpinismiklubi lehel on ekspeditsiooni käigust pikemalt juttu. http://www.jkalpiklubi.ee/teoksil/index.html

Ja veel üks kahetsusväärne ebaõnn. Toomas Gross, kellega Aconcagual käies kohtusime, üritas tänavu koos abikaasaga Mont Blanci, aga tugeva tuule tõttu oli tipust napilt puudu jäänud. Kui nad Eestisse tagasi jõuavad, ehk siis kuuleb lähemalt.

Kommentaarid (1) -

Lisa kommentaar

Loading