Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Andrus Värnik on odaviske maailmameister

Veel üks suurepärane spordiuudis Helsingi MMilt: Andrus Värnik sai odaviskes kuldmedali tulemusega 87.17, edastades teist kohta ligi meetriga.

Minu tööandja on odaviskeprojekti "Peking 2008" kuldsponsor, nii et ka spordisponsorluse seisukohalt oluline võit. Meediakajastus ja muu selline.

Ühtlasi on EMT-l kena komme, et kui meie sportlased saavad olümpiamängudel või MMil kuldmedali, märgime seda ära spetsiaalse kärjeteatega. Erki Noole olümpiavõit oli vist esimene, mille puhul seda tehti, ja siis põhjustas tavapärase asukohta näitava "Marja 4" või "Kaubamaja" vms asemele ilmunud "Elagu Erki!" ikka paraja segaduse ja isegi pahameele.Osad inimesed vist orienteeruvad kärjeteate järgi, kahtlustan ma, sest ka "Häid jõule" jõuluajal põhjustas esimesel aastal ikka pahameelt: mõnel olnuks hädasti vaja tavapärast kärjeteadet lugeda, muidu ei saavat ta aru, on ta jõulumaale sattunud või mis...

Nüüd on aga inimesed sündmuspõhise kärjeteatega ära harjunud ning kui ühe Veerpalu võidu puhul kärjeteade piisavalt kiiresti ekraanidele ei jõudnud, sattus infotelefon pahaste kõnede tulva alla: aga kuhu jääb võidule tähelepanu juhtiv kärjeteade??? ... Nojah, orienteerujate meeleheaks oleme nüüd ka õppust võtnud ning eriteade vaheldub teatud intervalli tagant tavalisega.

Kärjeteate jutt on oluline sellepärast, et täna tõstatus eetiline dilemma: kas sobib panna eestlase Soomes saavutatud võidupuhune rõõmuteade päeval, mil 14 inimest siinsamas Eesti ja Soome vahel kopteriga merre kukkus ja hukkus? ... Lõpuks siiski panime, sest teade "Värnik!" ei tohiks siiski vast kellegi tundeid riivata.

Show must go on, laulis ka varalahkunud Freddy Mercury. Aga ajalehetoimetajatel on küll halb päev: kaks suurepärast esikülge korraga, ja kasutada saab ainult ühte. Ilmselt on esiküljel siiski kopter. Hmm, kui eriti kalgilt mõelda, tähendab see, et spordisponsorid jäävad parimast meediakajastusest ilma...

 

Lisa kommentaar

Loading