Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Nooruse nostalgia - Petsi, romu BMW ja Pühajärve igatsus

 

Petsi romu BMW
taeva abiga
viib meid jälle Pühajärvele.

See on see mis suvest õige suve teeb.
See on see, mis paneb elama...

 

Kati sõbrannad Milanna ja Ester peavad nädalavahetusel oma sünnipäeva. Kuskil Harkus, Milanna pere suvilas. Sünnipäev algab õhtul, kestab läbi öö ja järgmise päeva. Sünnipäeva menüüs oli "salajook", mis ilmselgelt ei tähenda üllatust sinise limonaadi vms näol.

Noh, eks nad siis proovivad, kuidas sel moel pidu pidada on. Ma olen Kati pärast üsna muretu, ta on tark ja mõistlik ning teab hästi, mida ta teeb (või ei tee). Ning nagu oli kirjas "Röövlitütar Ronjas" - kuristikku mittekukkumist saab harjutada ainult kuristiku ääres, mitte oma turvalises toas. Nooruse lollused, mida 14.eluaastast alates ikka rohkem hakkab tulema, tuleb ju ka kui mitte endal läbi teha, siis vähemalt lähedalt ära näha.

Aga postituse pealkiri ja pildi kõrval olev laulusalm on laenatud muidugi Smilersilt. Kati ja Ode laulsid seda teel rattaretkele, ja mulle hakkas see laul hirmsasti meeldima. Triviaalne on ta küll, aga temas on väga ehedalt sees mingi eluperioodi ideaal. Kus õnneks piisab teadmisest, et mina, Pets, Margus ja Priit jääme eluaeg sõbraks ning nüüd sõidame viie kasti õllega Pühajärvele... Mäletan nii hästi taolist tunnet.

Kati kirjutab kurvas tujus luuletusi. Ühte ta näitas mulle korraks ja üle serva, ja seal oli samasugune mulle väga tuttav emotsioon sees. Sedapuhku küll vastupidine: ebamäärane kurbus ja paine, mille kohta vist isegi ei tea, millest see tuleb...

14 ongi veel selline vanus, kus unistused ja tahtmised on veel ebamäärased ja natuke udus. Ja unelmad on puhtad, puhtamad kui kunagi hiljem elus - sellised, kus sa isegi veel õieti unistada ei oska...

Näiteks Kati sõbranna Liinale meeldivat üks poiss. Meeldivat  nii vägaväga, et kui see kord Liinat märkamata trolli peale läks, olevat Liina lihtsalt keset tänavat maha istunud ja ohjeldamatult nutma hakanud. Kusjuures asja point on selles, et vägaväga meeldiva poisiga pole Liina veel isegi sõnagi vahetanud!!!

Milanna, välimuselt selline lohaka olemisega ja lopsakas, on kujundamas endast karmi rokitibi. Seitse auku kõrvas, ja täna olevat üks kaheksanda klassi tüdruk talle koolis ka keelde augu teinud, et saaks keeleneedi paigaldada. Ohappi. Ehk läheb see tal mööda, sest selline stiil ei sobi tema olekuga kohe üldse mitte. Aga kindlasti on tal niimoodi põnev.

Igatahes - loodan väga, et Katil jäävad oma Petsidest ja BMWdest samasugused siiralt nostalgilised mälestused nagu kõlava selles Smilersi laulus.

Siia postitatud pilt on aga tehtud Otepääl EMT talvepäevadel. Kati on umbes nädala pärast 14 saamas.

 

 

 

 

Kommentaarid (3) -

 • kati

  11.05.2005 19:53:48 | Vasta

  Petsi romu BMW
  taeva abiga
  viib meid jälle Pühajärvele

  See on see, mis suvest teeb aja parima,
  see on see, mis paneb elama...

  vot need on õiged sõnad
  meow

 • kaja

  11.05.2005 21:49:24 | Vasta

  Näed siis, hoolimata paljudest-paljudest kordustest ei jäänud õiged sõnad mulle meelde Smile Nüüd on õige variant vähemalt siin kommentaarina olemas.

 • Kaja

  11.05.2005 22:28:40 | Vasta

  meow

Lisa kommentaar

Loading