Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Ostuhullu salapäevik

Pealkiri on muidugi liialdus - ringi vaadates tundub mulle, et olen kõige vähem endale riideid ostev naisinimene oma tutvusringkonnas. Mul on nimelt riietega selline natuke mehelik suhe, et ostan mõne (kalli) asja, mis mulle väga meeldib - ja kannan selle siis täiesti ribadeks. Nii et jah, viimati ostsin endale paar hilpu tänavu varakevadel, vist märtsis.

Aga sellise ostmisviisi juures juhtub nii, et kui riided ribastuma hakkavad, juhtub see kas paljude riiete puhul korraga või rahakoti seisukohalt kõige ebasobivamal hetkel.

Seekord ei saanud ma enam edasi lükata teksade ostu, sest eelmised armsad on oma maist eksistentsi lõpetamas. Aga teksade ost, teadagi, on üks hullemaid ostuoperatsioone elus: häid ja parajaid on peaaegu võimatu leida või vähemalt tuleb selleks mitukümmend paari läbi proovida.

Nüüd aga olin kuulnud kiidusõnu vanalinnas asuva poe Reply teksade kohta. Ja ühinen kõigi eelkiitjatega: meeldiv väike pood, sõbralik ja abivalmis müüjanna ja tõepoolest väga hästi istuva lõikega teksad. Isegi mina, kelle figuur tänapäevase teksamoega mittehaakuvat talje-puusade proportsiooni evib, sain endale elu esimesed madala värvliga teksad. Tavaliselt ei sobi sellised mulle üldse: figuuri sirgelt läbi lõikav vöökoht puusade kõige laiemal osal muudab taguotsa visuaalselt ülilaiaks ning hea omadus, peenike piht, ei pääse üldse mõjule. Aga Reply oli ka niisuguste inimeste peale mõelnud ning müüja leidis mulle püksid, mille tagumine serv kuidagi kaarega kulges. Ühesõnaga, super. Ainus viga, et muidugi on see pood ka kallis: keskmine püksipaari hind on ca 2000 krooni. Aia.

Rõõm õnnestunud ostust oli aga nii suur, et sama hooga ostisin ABC Kingast ka kõrge säärega kontsasaapad ning Stockmannist Katile ühe armsa valge mütsi ja salli. Ning pärast läksime koos tüdrukutega Odele peokingi ostma (Mummi ja Karin kinkisid talle sünnipäevaks kingafondi raha). Tulemus: ühed heledad kõrge kontsaga lahtised ABC Kingast ja mustad madalama kontsaga kinnised kingad Walkmanist.

Ja see pole veel kõik: Kati leidis endale imearmsad roosad susskingad ning veel armsamad roosad seemisnahast saapad. Viimased olid 1300 pealt 300-le alla hinnatud, nii et eks ole, võisime end õnnitleda soodsa ostu puhul.

Ja ikka ei ole veel kõik. Pühapäeval rabajooksu finishis testiti-müüdi Nike jooksutosse. Ode praegused tossud on ära lagunemas, kuid olin vaikselt pöialt pidanud, et nad talvise sisevõimlemise-hooaja veel vastu peaksid. Kuna aga seal sai hea (pealegi helesinise, nagu Ode oli unistanud) tossupaari kätte tõeliselt soodsa hinnaga, siis ma.... muidugi ostsin.

Oehh.

Lisa kommentaar

Loading