Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Seitse aastat Kistiga

Täna seitse aastat tagasi läksin ma töölt lõuna ajal Külli poole, et valida tema kassipesakonnast välja üks säravate silmadega karvakera, keda kahe nädala pärast Odele sünnipäevakingiks viia.

Esimesena jooksis meile vastu Kisti - ja sellest hetkest ei suutnud ma temast enam lahkuda. Muidugi võtsin ta kohe kaasa, kaks nädalat ootamist ei tulnud kõne allagi. Nii saigi Ode oma seekordse sünnipäevakingi varem kätte, ja tema kassiks Kisti igas mõttes saigi ja jäigi. Magab Ode voodis ning kõnnib tal kannul, ehkki muidu on pigem isekas kass-kes-kõnnib-omapead-ja-kelle-jaooks-on-kõik-kohad-ühesuhgused tüüpi kiisu. Tõeline kass oma iseloomult, ühesõnaga.

Seitsme aasta jooksul on Kistil olnud miljoneid hüüd- ja hellitusnimesid. Kippon, Nollos, Mejos, Meow, Kasutu, Nipis, Miug ja nii edasi. Tema kõige esimene nimi oli aga, muide, hoopis Carmen. Selle sai ta pooleks päevaks, mille veetis minu juures tööl. Sest siis oli mu toa uks kinni ja sellel silt: "Ettevaatust, kass!" Kolleeg kirjutas sinna juurde Carmen ja nii seda kiisukest siis pool päeva Kass Karmeni ehkl Carmen Kassina nunnutatigi.

Kõige kurvemad hetked Kistiga on aga pärit eelmisest aastast, kus ta poolteist kuud kadunud oli. Mul hakkan siiani nutma, kui loen Ode kirjutist 9.septembrist 2008:

"Täna, 6 aastat tagasi, 9, septembril, tõi Emme koju väikse 4-kuuse halli kassipoja. See väike kassipojake oli Kisti. Sellel päeval olin ma üliõnnelik, sest ma nii väga tahtsin endale kassi. Iga aasta on 9. september olnud õnnelik päev ja me oleme seda tähistanud, aga see aasta pole see rõõmus, vaid väga kurb minu jaoks, sest Kisti on kadunud. Kisti on juba kadunud olnud 1 kuu ja 6 päeva. Iga päev olen ma lootnud ja palunud, et Kisti tuleb tagasi. Kuid pole veel tulnud. Nii, et jätkan ootamist ja lootmist."

Ja Kisti tuligi tagasi! Eks ta sai aru, et me ilma temata lihtsalt ei saa :)

Ma loodan, et Kisti kordab vähemalt Kai kassi Musti saavutust, kes rõõmustas oma inimperekonda tervelt 19 aastat. Ehkki minul temaga ilmselt nii pikka koosolemisrõõmu ei ole, sest Ode on lubanud kunagi oma elu peale minnes Kisti kindlasti kaasa võtta.

Kommentaarid (1) -

  • tGfN5rR

    16.07.2021 18:07:06 | Vasta

    109410 524287But wanna  remark  which you have a quite  decent  internet internet site , I  really like  the style  it genuinely   stands out. 229586

Pingbacks and trackbacks (1)+

Lisa kommentaar

Loading