Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Valgete Aerudega merel

Et kõik algusest peale ära rääkida, siis Valged Aerud on ühe ilusa oranzhi kajaki nimi, mis on osalt ka minu oma. Tema kodu on praegu aga Muugal Ubalehe teel Külli&Tiidu kuuris, kus ta elab koos veel kahe omataolisega.

Eelmisel neljapäeval pidime Leivoga Pärnus komandeeringus käima. Pärnu haigla oli loomulikult kuulnud, et EMT-l on Eesti parim siseportaal ja tahtis seda näha - no ja kuna ta on EMT suurklient, sõitsime loomulikult Pärnusse seda näitama.  Aga kui juba Pärnus olla, võiks ju kasutada sealset sooja merd ja ilusat liivaranda - ja nii tõstsimegi minekuks Valged Aerud auto katusele. Pärast Pärnu haigla külastust sõitsime Valgeranda ja avasime paaritunnise kajakitamisega oma tänavuse laevahooaja.

No aga kui kajakk juba Muugalt ära toodud ja auto katusel, polnud tahtmist teda kohe sinna tagasi viia. Nii pidasimegi plaani, et järgmisel päeval võiks lastega sõitma, minna, sedapuhku küll Piritale.

Mõeldud-tehtud. Reedel olimegi koos lastega Pirita Rannahoone juures. Tassisime kajaki vette ja saime ka ühe sõidu tehtud (Leivo+Ramses), kui saabus vetelpääste ja palus meil paadiga ujumisalast väljuda. Ujujaid, keda segada, oli 13-kraadises vees küll hullult palju (loe: mitte ühtegi), aga kord on kord: kulgesime oma paadiga surfialasse. Seal oli küll rand vetkates ja koristamata, nii et oma randumispaigaks "varastasime" siiski pisut ujumisala territooriumi.

Sõit oli tore. Ma polnud kunagi kajakki juhtinud (taga istunud) ja seepärast algul ikka kartsin, kas saan hakkama. Tegelikult oli see aga palju lihtsam kui kanuu juhtimine. Ei läinud me ümber ja kõik pöörded said ilusti tehtud.

Need, kes parasjagu ei sõitnud, lõbustasid end liivaehitusliku tegevusega või lendava taldriku loopimisega. Ja pärast läksime kõik koos kajakki Muugale viima.

Külli ja Tiidu kodu on tähelepanuväärne veel ka kasside poolest. Aga palju kasse! tahaks hüüatada nagu lasteraamatu pealkirjas. Oli väga lõbus pilt, kui vist kõigil kuuel lapsel oli kass sülle püütud ning mõni silkas veel, saba püsti, nende vahel ringi.

Ja veel: ka meie Kasutu põlvneb just Külli kassidest ning seal oli tema lapsepõlvekodu.

 

Lisa kommentaar

Loading