Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Appi: vanni äravoolutoru otsa vaja/Tänan, korras!

vannikorgi toruotsikMu vannil on katki läinud otsik*, mis keeratakse läbi vanni äravooluaugu vanni all oleva sifoonitoru otsa ning mille sisse käib ülevalt vannikork. Ülemise keerme kohale on tekkinud poolt jubinat läbiv pragu, nii et kui vannist vett välja lasta, lekib osa vanni alla ja sealt alumistele naabritele kaela.

Nüüd on mul hädasti vaja samasugust asja!

Ülevalt läbimõõduga 6,2 cm, alt 4,1 cm ja keermestatud osa pikkusega 2 cm. Olemuselt vanaaegset, nõuka-aegse sifooni otsa sobivat, millist kaasaegse santehnika poodides enam ei leidu.

Kes teab soovitada kohta, kus vanu plastvidinaid müüakse? Või on kellelgi juhtumisi üks selline garaazhis, kuuris või sahtlipõhjas vedelemas?

Sest ilma selle vidinata on mul tõeline jama ning vann praktiliselt kasutamatu. Või tuleb hakata maha lõhkuma poolt seina ja kõiki torusid vahetama.

"Dumal, sto jerunda - a vot kak," võttis asja kokku santehnik, kui lahkus juba kolmandat korda mu vannitoast suutmata asja parandada.

Saaga on iseenesest tragikoomiline. Santehnik käis esimese korra, tuvastas probleemi olemuse ja suunas mind poodi uut sifooni ostma. Et vahetab välja mitte ainult selle ülemise vidina, vaid ka vannialuse osa, et oleks tagatud uue otsiku sobivus sifoonitoru otsaga.

Nii, ostsin. Järgmisel päeval tuli santehnik taas. Müttas asjad paika ja tuvastas, et ühe varem 90-kraadise torujupikese asemel tuleks uue sifooni jaoks osta 45-kraadise nurgaga jupike.

Nii, ostsin. Igaks juhuks käisime seekord poes koos santehnikuga, kes aitas õige suuruse ja nurgaga eseme ("muhvidega poogen", oli kirjas kassatshekil) välja valida. Aga pärast seda pidi santehnik juba järgmisele objektile minema, nii et lubas homme tagasi tulla.

Tuligi. Müttas asjad paika ja tuvastas, et uuest õigema nurgaga torust hoolimata jäävad torude otsad omavahel ühest kohast umbes viiemillimeetrisse nihkesse ja ühendada ei saa. Sifooni otsa saab küll igale poole keerata, aga toru ots on kindlalt paigas ja vale nurga all.

Käisime veel kord kahes santehnika poes ja tuvastasime, et niisugust sifooni nagu minu vanni alla vaja oleks, ei ole.

Võimalikud lahendused:

1. Panna vana sifoon tagasi ning otsida kuskilt uus ülemine ots (see pildilolev).

2. Lõhkuda välja kinniehitatud vann ja vahetada välja vanni otsaseinas olev vana jäik toru, asendades selle uuega, mille otsa saab samamoodi liigutada ja keerata nagu sifooni oma.

Need pakkus välja santehnik.

3. Panna paika uus sifoon, keerata ots väljapoole ja panna selle otsa voolik, mille teine ots on vanniskäigu järel pistetud kas kraanikaussi või kempsupotti.

Selle mõtlesin ma ise välja. Santehnik põrnitses pikalt ja märkis mitte eriti veendunult: "V printsipe, mozno." Ja soovitas siiski lihtsaima variandina siiski otsida seda va otsikut.

Nii et - appi! Soovitage vanu santehnika poode või palun müüge/kinkige mulle see asi.

Baltijaama turu ma juba mõtlesin välja. Homme tuleb ekspeditsioon sealsete kolamüüjate juurde.
_____
* Kuna mu santehnik on venelane, tean ma küll kõikide siin ja edaspidi jutuks tulevate santehniliste vidinate venekeelseid nimetusi, kuid ei oska neid eesti keelde panna. Seepärast kasutan oskussõnu otsik, vidin, jupp jne.

____
Täiendatud päev hiljem: Nüüd sai korda! Uus jubin (enamvähem sobiv) leitud ja paika kruvitud. Jubina leidmise järel olin santehnikas juba nii käpp, et jõudsin enne santehniku saabumist ise sifooni paika panna, nii et tema rolliks jäi kõik ainult korralikult kinni keerata.

Jubina sain FEB sanitaartehnikast ning tegelikult on see valamu jaoks mõeldud otsik. Ja natuke vale keermega. Aga  püsib, vähemalt praegu. Ptüi-ptüi-ptüi ja kolmekordne koputus vastu puud.

Kommentaarid (13) -

 • Ni

  12.09.2006 21:32:55 | Vasta

  Ma oleks ka just Balti jaama turgu soovitanud.
  Seal on papid, kellele saab vajalikku vidinat näidata ja seda siis tellida. Nad muretsevad paari päeva jooksul igasuguseid imeasju kohale - mu isa on niiviisii igasugu nõukaaegseid jubinaid saanud.

 • Lee

  12.09.2006 21:51:00 | Vasta

  Hipodroomi juures olev santehnika pood. Seal on tõsiselt kummalisi asju vahest. Suur ja sõbralik müüja on ka.
  Teine vene stafi pood on Kopli ja Kotzebue tänavate nurk.
  Kolmas oli - vähemalt aasta tagasi - Kunderi tänavas. (See, mis on Tartu mnt-ga paralleelne, on vist Kunderi.)
  Alternatiiv on, et oleks vaja lõõtsaga toru. Poes tuleb öelda, et see peab suubuma nõuka-aegsesse torusse. Muide, kas see on malmist nagu vanasti või plastmassist nagu kaasjal. Sellest sõltub kinnitus toruga.
  Üks variant on veel see viiemillimeetrine vahe täita silikooniga. Täppistöö - silikoon teatavasti paisub.
  See siin ei ole minu tarkus vaid Katsi oma. Kui vaja, siis homme telefonil 52 18 439 räägib ise täpsemalt.

 • Terje

  12.09.2006 22:03:43 | Vasta

  Alternatiiv on vannitoa remont. Seda on niikuinii vajaSmile

 • viljar

  13.09.2006 9:35:02 | Vasta

  Kõige lihtsam lahendus on võtta see vana katkine jubin, korralikult pragu puhtaks teha ning kasutada sihtotstarbeliselt selleks ette nähtud liimi. Tänapäeval on kaubandusvõrgus igasugu imeliime, mis jätavad väga tugeva ja vettpidava liite.
  Teine võimalus oleks sinna prao kohale midagi peale liimida. See on ehk veelgi kindlam lahendus. Jääb tugevam ja kindlam. Ja loomulikult võib liimi asemel sulatamise nippi kasutada. Plastmass ju teadupärast sulab suhteliselt lihtsalt iseenda külge kinni.
  Need variandid võib käiku lasta siis, kui asendusjuppi ei õnnestu leida.

 • Kaido

  13.09.2006 9:41:15 | Vasta

  No on veel üks variant. Nimelt ma ei saanud päris täpselt aru, mida tähendab see: "õigema nurgaga torust hoolimata jäävad torude otsad omavahel ühest kohast umbes viiemillimeetrisse nihkesse ja ühendada ei saa. Sifooni otsa saab küll igale poole keerata, aga toru ots on kindlalt paigas ja vale nurga all"

  Kui mu arusaamine on õige, siis ei peaks nurk olema mitte 45 kraadi, vaid midagi muud vahemikus 40-50 kraadi. Seda nurka on võimalik muuta, painutades vastavat toru keevas vees. Sellega saab hakkama nii santehnik, sinu tuttav elektriteadmistega meesterahvas kui häda korral ka sinusugune kuldsete kätega naine. Ärge käsi kõrvetage ega toru pooleks murdke. Jõudu on asja juures siiski vaja.

 • ieska

  13.09.2006 9:44:15 | Vasta

  Kas painduvat toru (näeb välja nagu lõõtsaga voolik) ei anna kasutada?

 • Kaja

  13.09.2006 10:02:16 | Vasta

  Aitäh kõigile!

  Püüan alustuseks sobivat vidinat leida soovitatud kohtadest.

  Painduvat toru sifooni ja seinas oleva toru vahele kaalus ka santehnik, aga jättis millegipärast kõrvale selline toru oli uue sifooni pakendis isegi olemas).

  Selgitused toru asjus Kaidole: see neetud toru on seina sisse müüritud, ainult ots poolviltu väljas. Ja tehtud on ta mingist rauale sarnanevast materjalist (malm või millest iganes torusid valmistatakse), nii et kuumas vees painutamise projekti ei tasu ilmselt üritada. Aga sifoon on küll plastmassist, selle painutamise mõte hakkas mulle täitsa meeldima.

  Viljari liimimise mõte on kah hea alternatiiv, kui miski ei õnnestu.

  Terje, Sinu soovitust tuletan aga Sulle kindlasti meelde, kui Sinu vastremonditud korteris midagi juhtub Smile et noh, nagunii oleks tulnud mõne aasta pärast taas remont ette võtta, tee parem kohe ära Smile))

 • Kaido

  13.09.2006 15:16:20 | Vasta

  Seda painduvat toru aka lõdvikut ma ei julge sinna soovitada, sest sinna kipub igasugust vannist väljuvat sodi (no ma ei hakka detailidesse laskuma) kinni jääma. Vannist väljuv torustik võiks üldjuhul ikka siledamat sorti olla. Nii, et sifooni väänamine oleks ilmselt esimene projekt mida proovida ja kui see ei õnnestu (kurat neid tänapäeva plastikuid teab), siis liimimine.

 • krista

  13.09.2006 17:46:08 | Vasta

  Õismäel on ka üks lahe pood, kus igast vana nn veneaegset santehnikat müüakse. Kui sa mujalt ei leia, siis anna teada, uurin täpse aadressi (peast ei mäleta).

 • Terje

  13.09.2006 20:44:37 | Vasta

  Kaja, meil juba juhtuski, sõnusid ära Smile - vetsus on vesine anomaalia. Aga erinevalt sinu juhtumist ei ole sellele lihtsaid lahendusi, sest katkist kohta lihtsalt ei ole. Aga vesi põrandal on.

 • Octavianus

  14.09.2006 11:51:11 | Vasta

  muhvidega poogen?
  see kõlab nii ilusti, et võiks endale kasvõi Aliaseks võttaSmile

 • Marleen

  19.07.2021 23:10:42 | Vasta

  Tere kõigile, mind on pettnud nii palju ettevõtteid, kes on väitnud, et nad on tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjata, olen kaotanud rohkem kui 3500 eurot võltslaenuandjatele, kellele nad väidavad, et nad ei ole. Kuni mu sõber tutvustas mulle õiget laenuandjat, kellega ühendust võtsin, ja sain neilt vaid 48 tunniga edukalt laenu, soovitaksin kõigil, kes laenu otsivad, kartmata temaga e-posti teel ühendust võtta: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

 • Kay

  15.12.2021 18:05:57 | Vasta

  ma olen täna super elevil. Olen näinud kommentaare inimestelt, kes olid juba LAPO M-F-st laenu saanud, mistõttu otsustasin populaarsete soovituste põhjal taotleda ja alles paar tundi tagasi kinnitasin oma kontole kogusumma 28 500 eurot. See on tõesti suurepärane uudis ja soovitan kõigil, kes vajavad päris laenu, taotleda oma e-posti teel: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

Lisa kommentaar

Loading