Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Lapsed maal, ise linnas

Kuna nii Karinil kui kairil on praegu puhkus, on nad oma lastega maal ja võtsid seltsi ka minu pesakonna. Ma olen nüüd justkui omapäi.

Ainult et ülepäeviti sõidan ma maale neid vaatama. Epp võib mind nüüd jälle hurjutada rohke keskkonnasaastamise pärast - aga eile me vähemalt koopereerusime Toomasega, kes kah muudkui maa vahet käib, et sõidame ühe autoga. Niikuinii töötame mõlemad Peterburi maantee lähistel ning tuleme kella kaheksaks tööle, milleks siis kahe autoga vurada.

Maal on Kairi koos viie lapsega (minu ja enda omad) aita magama kolinud. Karin oma väiksematega on veel jätkuvalt toas, aga temal on see-eest plaan võtta kogu seltskond ja paar telki ning minna üheks ööks kuhugi telkima, näiteks mõnda ilusasse kohta jõe äärde. Viisin neile juba vastutulelikult meie neljakohalise Ferrino, mis ilmselt peabki ekspedistioonide baaslaagri telgist lihtsaks matkatelgiks degradeeruma - kolm mäge oma kivide ja tormidega on talle ikka päris räsivalt mõjunud.

Samuti käivad maalolijad pidevalt ratastega sõitmas. Eile näiteks võeti ette retk Nõmmeveskile, Martin ja Helen pakiraamil. Jürist aga on kõva rattaparandaja saanud, kes on kõik muinasrattad sõidukõlbulikuks remontinud. Ja kui Ode kummi lõhki sõitis, vahetas Jüri talle uue sisekummi nagu niuhti. (Ma tegelikult ei tea, võibolla polegi see mingi suur töö, sest ma pole ise rattakummi peale-maha saamisega askeldanud - aga kuna ma ei tea, siis tundus see mulle küll suure saavutusena).

Kui ka mina maal olen, saavad Jüri ja Kati autoga sõitmist harjutada - meie tänavu suve ja sügise tegevuseks plaanitud, et nad võiks autosõidu põhitõed selgeks saada. Jüril on traditsioonilis-mehelikult asja vastu suurem huvi ja tal läheb ka päris hästi: paigaltvõtmisel ja siduri lahutamisel auto enam välja ei sure ega hüppeid ei tee.Kati aga harjutab vist pigem kohusetundest, sest ta teab, et autosõiduoskus lihtsalt on ühel hetkel hädavajalik - aga erilist indu tal selle juures ei ole. Ega minulgi vist tema eas ei olnud, kui isa vana 401-ga (appi! käigukang rooli küljes ja täiesti tabamatutre lõtkudega - arvasin, et ei saa käiguvahetust iialgi selgeks!) esimesi sõidukatseid tegin...

 

Lisa kommentaar

Loading