Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Mammu jäi lifti kinni

Tänahommikune suursündmus oli see, et lehte tooma läinud Mammu jäi lifti kinni. Lift küll sõitis korruste vahel, kuid uksed ei avanenud kusagil korrusel.

Vaene mammu oli meie korrusel peatudes hulk aega kloppinud ja kolistanud, aga meil on korteril nii tugev ja helikindel välisuks, et me ei kuulnud midagi. Ei pannud tähele ka, et lehetoomine kuidagi kaua aega võtab. Avastasime lifti vangistatud Mammu alles siis, kui lapsed kooli ja mina tööle hakkasime minema.

Egas midagi, lapsed kulgesid treppi mööda ja mina jäin Mammule seltsiks, helistades muidugi kohe ka Otise dispetsherile.

Kui keegi tahab testida halba klienditeenindust, siis tehke sama. Helistage Otisesse 6011001 ja küsige seda dispetsherit, kes oli tööl 5.septembril kell 7:35 paiku. Või ega ma ei tea, võibolla polegi vaja dispetsherit täpsustada, võibolla on nad kõik ühesugused. Loodan siiski, et mitte.

Kõnealune dispetsher teatas aga kõigepealt, et nende kontor on Lasnamäel ja sõiduks läheb kaua aega. Ok, muidugi peab ütlema, et kohaletulek pole lähiminutite teema, kuid kindlasti pole asjakohane selline pahur ja süüdistav hääletoon, mida tema selle juures pruukis. Ma vist pidin ennast süüdlasena tundma, et remondibrigaadi väljakutset kuhugi Lasnamäe lähedasemasse kohta ei suutnud korraldada.

Igaks juhuks küsisin, et ega kinnises liftis õhust puudu ei tule vms. Selle peale teatas dispetsher, et olgu mis on, aga kindlasti ei tohi hakata ise lifti uksi kangutama, sest see lõhub ju lifti ära. Ja et olgu liftis kinni olija paigal, kuni Otise brigaad kohale jõuab. (No ei tea, mida muud tal seal teha oleks?)

See hakkas mulle juba nalja tegema (Mammule, tõsi küll, üldse mitte) ja nii helistasin 15 minuti pärast uuesti, et küsida, kas brigaad on juba välja sõitnud. Muidugi veel ei olnud, aga pidi kohe sõitma. Kuulsin veel kord hoiatust, et mingil juhul ei tohi ise uksi muukima hakata. Täpsustuseks öeldi aga, et brigaad jõuab kohale 20 minutiga.

Ühel hetkel umbes 15 minuti pärast proovisin aga vajutada lifti kutsenupule - ja ennäe, uksed avanesid ja Mammu pääses välja!

Nüüd helistasin juba asja pärast uuesti Otisesse, et öelda, et inimene pääses siin juba välja, nii et siia ei pea enam kiirustama. "Välja pääses sellepärast, et montöör on juba kohal!" nähvati teisel pool ja visati toru hargile.

Mida öelda kokkuvõtteks?

Otis = professionaalsed ja kiired montöörid + nõmedad dispetsherid.

Nojah, vastupidine variant oleks kindlasti hullem.

Lisa kommentaar

Loading