Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Miski, mis jääb

IMAG0236

Naistepäeval siras kevadine päike ning ehkki hommikul oli veel 10 kraadi külma, tundus kõik väga rõõmus ja kevadine. Esimese naistepäevaõnnitluse sain armsalt kodus kohvilauas.

Kuna naistepäevale oli ajastatud ka Tallinna ühistransporditöötajate toetusstreik õpetajatele (hmm, naistepäevaste streikidega  tuleks küll ettevaatlik olla, 1908. aastal streikisid sel päeval New Yorki tekstiilivabriku töötajad ning juhuslikult puhkenud tulekahjus hukkus 129 naist) – aga Tallinnas siiski streik toimus ja nii sõitsime hommikul tööle koos lähedalelava kolleegiga, viies ühtlasi tööle ka Leivo, kes õhtusel kliendiüritusel viibinuna oli eelmisel päeval auto kesklinna jätnud.

Ja olgu naistepäev mis iganes veidra ajalooga või kuitahes kommertslik,  ikka on rõõm, kui kolleegid ja koostööpartnerid lilli kingivad ja karukalli teevad.

Huumoripreemia läheb siinkohal kolleegile, kes kinkis Annekese šokolaadi juurdekuuluva jutuga: “Lilled oleksid mõne päeva pärast juba närtsinud, aga mina tahan kinkida ikka midagi, mis jääb – noh, puusale ja kõhule, ma mõtlen…”

Tegelikult jääb muidugi ka rõõm lilledest ning õhtusest tordist-šampusest kodus. Naistepäev on ikka üks tore päev Naeratus

Kommentaarid (1) -

  • Kitty

    10.03.2012 20:31:40 | Vasta

    "1908. aastal streikisid sel päeval New Yorki tekstiilivabriku töötajad ning juhuslikult puhkenud tulekahjus hukkus 129 naist" - hmm? kas sa mõtled 25. märtsil 1911 toimunud tulekahju? millele tõesti eelnes streik, aga see toimus nov 1909 - veebruar 1910...

    (vt ka "triangle shirtwaist fire", "shirtwaist strike")

    ühesõnaga, naistepäeval streikimine pole teadaolevalt siiski _nii_ traagilisi tagajärgi kaasa toonudSmile

Lisa kommentaar

Loading