Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Mõnuained tulevad Kolumbiast

“Mõnuained tulevad Kolumbiast” – nii oli kunagi pealkirjastatud üks kohvireklaam. Ja meie Leivoga läheme nüüd rohkem kui kolmeks nädalaks avastama seda kurikuulsat mõnuainete (mitte ainult kohv, eks ole), gueriljade ja kodusõdade maad. Sest kevadel õnnestus osta ülisoodsad  Helsinki-Bogota-Helsinki piletid – kuidas seda maailmanägemise võimalust siis kasutamata jätta!

Tegelikult küll, nagu kinnitavad kõik viimasel ajal Kolumbias käinud ja ütlevad ka ametlikud allikad, on Kolumbia riskantsus juba suures osas müüt ning riigis on asjad enamvähem kontrolli alla saadud. Muidugi, tuleb teada, kuhu minna ja kuhu mitte – aga üldiselt olevat Kolumbia turistile sama turvaline kui mistahes teine Ladina-Ameerika riik. Ning turistlikust oskamatusest või halva õnne korral võid sekeldustesse sattuda igal pool.

Kolumbia “Welcome-to-Estonia” laadne turismiedendus- ja riigitutvustusprojekt on selle riskiteema muide väga tabavalt ära kasutanud: “Colombia - The only risk is wanting to stay”.

Aga jah. Esmaspäeva õhtul astume Tallinnas laevale ja seiklus algab. Juba teel olles elad reisi sisse ning seda iseäralikku vabaduse ja avastamise ja uue kogemise tunnet tahaks ikka ja jälle uuesti kogeda.

Aga praegu, pühapäeva õhtul, on küll hoopis see tunne, et kuidas me siis lastest nii kaua eemal oleme, kõik asjad jäävad pooleli, nii palju on teha ja üldse oleks meil oktoobris ka kodus ütlemata hea…

Kommentaarid (3) -

 • t7pi

  03.10.2011 11:31:50 | Vasta

  Oh, kade meel! Olen ise käinud Mehhikos ja samuti ainus risk on tugev tagasiigatus Smile

 • CV

  03.10.2011 20:38:14 | Vasta

  Head reisi! Jääme huviga reisikirju ootama.

 • Kaja

  29.10.2011 17:25:59 | Vasta

  Oleme õnnelikult tagasi, muljetest tulvil - ja kindlasti väärivad need jagamist, tuleb ainult leida aeg kirjutamiseks! Märkmeid ja pilte tegime hoolega.
  Lühidalt öeldes olime kolmes piirkonnas:  Leticia (Amazonase džungliretk), Choco (Vaikse ookeani rannik) ning Kariibi mere rannik - just selles järgnevuses. Vahepeal pealinn Bogota. Mingeid tõsiseid sekeldusi ei olnud. Rohke sõjaväe ja politsei kohalolek kui riigi jõudemonstratsioon algul natuke ehmatas, aga hiljem tekitas pigem turvatunde. Ja meie lemmik oli Vaikse ookeani rannik...

Lisa kommentaar

Loading