Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Tarbimiseks laenu ei võeta

Kui on üks põhimõte, mida tahan tingimata oma lastele edasi anda, on see konservatiivsus raha-asjades. Eriti see, et tarbimiseks laenu ei võeta.

Kui sul onkodus korralik diivan, aga tahad uut ja ilusamat, ei osta sa seda enne, kui suudad ta ilma väikelaenuta välja osta. Reisile ei lähe enne, kui saad selle eest maksta Päikeselaenuta. Krediitkaardiga võib osta hädavajalikke riideid ja jalanõusid, ilusaid ja tuju heaks tegevaid asju mitte. Enda käest laenata - näiteks tööl avanssi võtta - võib siis, kui järgmisel kuul oled suuteline sellest august välja tulema.

Laupäeval poodides käies me sel teemal rääkisime, aga panen kirja ka. Lugege, lapsed, ja jätke meelde :)

Järgmine kord jõuame selleni, et halvimateks hetkedeks peaks olema ka mingi sääst või likviidne vara. Ja et kui olud halvenevad, tuleb ka kohe oma tarbimisharjumusi muuta. Ja igasugused muud tarkused.

Ma ise, tuleb tunnistada, alati neist küll kinni pidada ei suuda. Aga ma vähemalt püüan.

Kommentaarid (7) -

 • asd

  10.12.2006 12:08:29 | Vasta

  tubli!

  sihukest suhtumist oleks tervel meie ühiskonnal hädasti vaja tegelikult...

 • tibutriin

  10.12.2006 14:02:08 | Vasta

  mina olen ka 100% (või rohkem) nõus!!! aga seda ei tuleks jah mitte ainult lastele õpetada, vaid paljudele täiskasvanutele ka...

 • Priit Kallas

  14.12.2006 17:00:00 | Vasta

  Tahtsin träkpäkkida aga ei õnnestunud: Kaja kirjutab, et laen pole see millega reisima minna. Reisilaenu hind oli ju täiesti üüratu. Tänapäeval saab isegi kantpeadelt odavamalt laenu kui mõningatest rahamajadest. Laenuga peaks ostma ainult asju, mille väärtus kasvab, jääb samaks või mis toovad tulu. Jääb samaks on tegelikult ainult kinnisvara, milles elad. ülejäänud juhtudel tuleks laenates arvestada, kuidas soetatav asi ennast ise kinni maksab... http://targutaja.info/index.php?itemid=201

 • Validool

  15.12.2006 12:36:01 | Vasta

  Kingadega on hea mõelda nii, et inimene kannab elu jooksul mingi arvu kingi läbi. Kui ma vaatan, et kingad on kulunud ja peaks uued ostma, siis iga samm mis ma samade kingadega sealt edasi teen on ilmne kokkuhoid ja ma saan elus midagi muud teha. Vaatan oma kulunud lääpas kingi jalas ja naeratan ainult kuidas ma rikastun. Ma arvan, et elu lõpus kingi meenutades on mul neid palju vähem olnud kui teistel.

  Samas vahel on hea ka kena välja näha.

 • richard

  29.10.2020 13:04:13 | Vasta

  Pakub laene välismaal ja rahvusvaheliselt

  Tere, olen eraisik, kes pakub rahvusvaheliselt laene. Kapitaliga
  mida kasutatakse lühi- ja pikaajaliste laenude andmiseks üksikisikute vahel alates
  4000–500 000 kõigile tõsistes puudust kannatavatele inimestele, määr
  intress on 3% aastas. Ma annan finantslaene, kinnisvaralaene, investeerimislaene,
  Autolaen, Isiklik laen. Olen valmis rahuldama oma kliente maksimaalselt 3 päeva jooksul pärast teie taotlusvormi kättesaamist.
  Ükski tõsine inimene ei peaks erapooletuks jääma

  Kiire vastus teie laenutaotlusele: richardjeanpierreroland628@gmail.com

  Aitäh

 • Claudia Klein

  13.11.2020 19:34:41 | Vasta

  Tere, minu nimi on Claudia Klein, olen sakslane ja osutan finantsteenuseid. Kas vajate kiiret, pikaajalist või lühiajalist laenu, mille intressimäär on madal ja madalam kui 3%? Kas majanduse raskused mõjutavad teid? või on teie pank või mõni muu finantsasutus teile laenust keeldunud? Pakume turvalisi laene.
  Laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke mulle oma soov e-posti teel: spotlightglobalservices@gmail.com või WhatsApp: +4915758108767

  * Kas otsite raha võlgade tasumiseks?
  * Kas otsite raha oma ettevõtte loomiseks?
  * Kas otsite laene suurte projektide elluviimiseks?
  * Kas vajate vähem kui 24 tunni jooksul laenu?
  * Kas vajate kiiret laenu erinevatel eesmärkidel?

  Kui teie vastus on jaatav, saan teile abiks olla.

  * Võin teile pakkuda kuni 15 000 000 euro suurust laenu.
  * Tagasimaksmiseks võite valida 1 kuni 30 aastat.
  * Saate valida kuu- ja aastamaksete kava vahel.
  * Paindlikud laenutingimused.

  Kui olete huvitatud, pöörduge minuga selle e-posti aadressi kaudu: | spotlightglobalservices@gmail.com | Või WhatsApp: +4915758108767

  Teil on 100% garantii, et saate oma laenu selle laenutehingu lõpus.

  Saate meid hõlpsasti meie veebisaidil vaadata: || https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial ||

  Oleme kirglik rahalise kaasatuse arvestamise eest. Meie laenud ja investeerimistooted on loodud teile mugavuse ja väärtuse pakkumiseks.

  Spotlighti globaalsete finantsteenuste abil saate hüvasti jätta kogu oma finantskriisi ja raskustega, kuna oleme sertifitseeritud, usaldusväärsed, usaldusväärsed, tõhusad, kiired ja dünaamilised

  Soe soov
  Claudia Klein

 • Susan Benson

  30.03.2021 12:52:51 | Vasta

  Tere, daamid ja härrad, kas vajate rahalist abi? Olen Susan Benson. Olen laenuandja ja ka finantskonsultant.

  Kas vajate projekti lõpuleviimiseks ärilaenu, eralaenu, hüpoteeklaenu või laenu? kui teie vastus on jaatav, soovitan teil pöörduda minu ettevõtte poole. Pakume igasuguseid laenuteenuseid, sealhulgas pikaajalisi ja lühiajalisi laene. Lisateabe saamiseks kirjutage meile e-posti teel: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) või kirjutage mulle otse WhatsAppis: +447903159998 ja saate vastuse kohe.

  Oleme terviklik finantsteenuseid pakkuv ettevõte ja oleme pühendunud aitama teil täita kõiki teie püüdlusi. Oleme spetsialiseerunud struktureeritud finantslahenduste pakkumisele üksikisikutele ja ettevõtetele kõige tõhusamal ja kiiremal viisil.

  Siin on mõned põhjused, miks peaksite laenu saamiseks meiega ühendust võtma;
  * Mugavus - laenu saate taotleda igal ajal ja igal pool.
  * Paindlik summa - otsustate, kui palju soovite laenata.
  * Kiire otserahastus - saate oma laenu 24 tunni jooksul pärast kinnitamist.
  * Paindlik intressimäär - taskukohane intressimäär 3%.
  * Kõrge heakskiitmise määr
  * Paindlik tagasimakse - saate võimaluse valida tagasimaksekuupäev kas iganädalase, kuu- või aastase kestusega 1–30 aastat.
  * Lihtne veebirakendus.
  * Isikupärane juhendamine ja asjatundlikkus.
  * Varjatud tasud puuduvad

  Ärge kaotage võimalust rahaliste vahendite puudumise tõttu. Võtke kohe ühendust minu ettevõttega, me saame teid aidata laenuga, kuna oleme aidanud paljusid eraisikuid ja organisatsioone, kes on kogu maailmas kokku puutunud finantsraskustega

  Meie laenupakkumise kohta lisateabe saamiseks saatke meile oma laenutaotlus selle e-posti aadressi kaudu sunshinefinancialgroupinc@gmail.com või WhatsAppis aadressil +447903159998.

  Vahendajad / konsultandid / maaklerid on teretulnud oma kliente tooma ja on 100% kaitstud. Täielikus usalduses teeme koostööd kõigi asjaosaliste huvides.

Lisa kommentaar

Loading