Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Olgu Jõud teiega!

"Kusagil kaugel- kaugel universumis..." Nii algab legendaarne Tähesõdade saaga, kus õpetatakse, et tee pimedusse algab hirmust. Ja kus Jõu tumedam pool on minu meelest alati tugevam, kiirem ja efektiivsem kui Jedi-rüütlite kasutatav hea Jõud – aga kus muidugi hea lõpuks võidab.

 

Hea nõrkus on aga - minu arvates! - põhjustatud just sellest, et Heale pühendunud Jedi rüütlid peavad minetama igasugused inimlikud tunded. Hirmu niikuinii, viha loomulikult - aga ka õrnuse, hoolimise ja armastuse. Külm pühendumus on aga kurb. Päästa maailma ainult selle pärast, et ta päästmist vajab, aga sulle endale korda ei lähe... See aga oleks hoopis teine teema.

 

Igatahes vaatasime (taas kord!) Tähesõda, alustades seekord „Nähtamatu ohu” poolsest otsast. Kunagi olin ma suur Tähesõdade fänn, aga praeguseks olen palju unustanud. Püüan meelde tuletada.

 

Osa I: Nähtamatu oht (The Phantom Menace)

 

Alguste algus, kus kõik tegelased on alles noored – isegi Yoda kõrvakarvad on veel lühikesed, nagu terane Kati filmi vaadates märkis - ja sündmused alles ees. Vähemalt põgusalt näidatakse ära pea kõik tegelased, kel sarja hilisemates osades mingi oluline roll kanda. Tark minirobot R2D2, jedid Obi-Wan-Kenobi  ja Yoda ning muidugi kantsler Palpatine, kelle kaksikroll targa riigimehena ning kurjadest kurjeima Sith-meistrina on lihtsalt täiuslik - keegi ei aima ohtu enne kui on hilja.

Keegi peale targa Yoda ei aima ka ohtu,mida peidab endas noore Anakin Skywalkeri treenimine jedi-rüütliks. Tuleb tunnistada, et kui poleks enne näinud tagumisi osi, poleks minagi filmis seda kahtlustada osanud – lapsnäitleja Jake Lloyd mängis ilmselt oma elu hiilgerolli armsa lapsukesena. Küllap oli ta selles nii ammendav, et minu teada jätkus tema karjäär hiljem ainult B-kategooria filmides.

 

Osa II: Kloonide rünnak (Attack of the Clones)

 

Anakin on Osa I ja Osa II vahele jäänud 10 aastaga väikemehest jediks kasvanud (nüüd mängib teda Hayden Christensen, jee!). Noor Padawan on oma koolitust peaaegu lõpetamas, kui Padme mõrvakatse uurimine viib teda ohtlikule teele.

Siin filmis näeb ära väga palju kohti, mis hilisemas saagas olulised on, näiteks planeeti, kus hiljem kasvab üles sinna peidetud Luke Skywalker. Isegi Surmatähe kavandid käivad kaadrist läbi.

 

Osa III: Sithi kättemaks (Revenge of the Sith)

 

Minu meelest üks keerulisemaid osasid, sest Lucas pidi kahe ja poole tunniga kokku viima kõik lahtised otsad ja muutma filmisaaga pooled tervikuks, ning samas jätma usutava mulje Anakini muutumisest Darth Vaderiks.

 

Osa IV: Uus lootus (New Hope)

 

Siin tulebki mängu juba Luke Skywalker, kes elab Tatooine planeedil oma onu ja tädi juures. Samal ajal võitleb printsess Leia (tema kaksikõde, kellest ta midagi ei tea) kurja Impeeriumiga. Nad ründavad Impeeriumi võimsaimat relva, Surmatähte. Luke aga asub koos R2D2ga otsima üht viimast elus olevaid Jedi rüütleid, Obi-Wan Kenobit.

 

Siin sekkuvad mängu minu konkurentsitud lemmikud Tähtede Sõja saagas: kosmosepiraat ja  palgasõdur Han Solo ning tema karvane abiline Chewbacca (viimane möllas küll ka kuskil varasemas osas).

 

Osa V: Impeerium annab vastulöögi (Empire Strikes Back)

 

Osa VI: Jedi tagasitulek (Return of the Jedi)

 

Viimaste osade kohta ei jaksa praegu enam midagi meenutada ja kirja panna (kell on juba öö). Võibolla kunagi hiljem, aga võibolla ka mitte.

Kommentaarid (1) -

  • kati

    25.08.2005 10:02:51 | Vasta

    Chewbacca möllab kolmandas osas, kui nende planeedil on sõda. ja kolmas osa on (y). Minu meelest on lucas oma töö hästi teinud.

Lisa kommentaar

Loading