Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Suvi 2012 – vihma, äikest ja päikest

image

Tänavune suvi algas jaheda ja vihmasepoolse juuniga. Sama jätkus juulis ja korralikku kuuma suve on seni tulnud ainult paariks päevaks. Ma mõtlen sellist suve, kus ka öö on soe, nii et ei pea jakki selga panema ning tahaks lõpmatuseni õues istuda ja martiinit limpsida…

Aga ilmast hoolimata on muidu olnud hea suvi. Mõned vahepealsed sündmused, mida pole siia üles kirjutanud.

imageEma ja isa 135 ja 43. Esimene number märgib nende tänavuste juubelisünnipäevade summat, teine koos elatud aastaid. Lisatud pildil on nad koos oma pesamuna-lapselapse Heleniga oma pulma-aastapäeval.

Kuna ema sünnipäev on talvel, mil tähistamiseks õuetingimused on ebamugavad, plaanisid nad sünnipäeva ühiselt tähistada isa sünnipäeva ajal suvel. Nii toimuski. Meie ja Karini pere poolt oli neile kingituseks suitsuahi, mille Karin Pärnust Tallinna organiseeris ja mis sealt minu autos maale edasi reisis. Ahi on veel sisse õnnistamata, ootab mõnd toredat tähtpäeva – hiljemalt Ode sünnipäeval septembris saab ka esimene suitsutuslaar tehtud.

Isa uus sõber! Kollane murutraktor! Ja et sõbrake ainult muruniitmisega ei tegeleks, ostis isa talle taha ka sinise käru. Esimesed reisijad selles olid ema ja Helen, aga siis juba jämedad männipalgijurakad: keeristorm oli maha murdnud meie krundi piiri lähistel kasvanud suure männi ladvaosa. Mänd kasvas täpselt elektriliini kõrval, aga vähemalt oli tuul nii viisakas, et viskas murtud puumüraka liinist teisele poole. Suve palavaimal päeval sai maasvedelev osa ära saetud ja küttepuudeks veetud.

Põuavälgud. 28.juuli õhtul oli taevas täis põuavälkude valgust. Ei vihma, ei müristamist. Ainult lämbe soojus, tumeöötaevas ja võimsad sähvatused. Istusime trepil ja imetlesime seda üle tunni.

Leivo USA-s. Seekordne komandeering oli lausa kaks nädalat, nii et lisaks rulluiskudele võttis ta kaasa ka jalgratta. Ja lõbutses hästi, kui mitte mainida seda, et kukkus rattal stemmi pooleks (või noh, see ilmselt oli osa lõbust), ehmatas mind selle kukkumise kirjeldusega ja oli üldse liiga kaua ära Naeratus

MMM. Metsmaasikad, mustikad, murakad. Kõiki väga paju (olgu,murakaid siiski lihtsalt palju), aga ülejäänuid see-eest väga rohkesti. Ammu pole olnud hetke, kus metsmaasikamoosi on nii palju, et see tuleb purgiga külmkappi panna, mitte ei sööda kohe ja silmapilk ära! Ja kuna eelmisel aastal juhtus mustikatega selline lugu, et nad said juba veebruaris otsa, siis tänavu korjasime kohe väga palju.

imageKate. Odel käis küllas iirlanna Kate, kellega ta ta tutvus eelmisel suvel Prantsusmaal. Väga tore tüdruk, kõige kohevama juuksepahmakaga, mida mu silmad kunagi on näinud. Kate naeris isegi selle peale, kui otse tema lennujaama mineku eel otsustas üks meie kassidest tema jaki täis pissida – ilmselt protestiks selle eest, et ta ära läheb, sest nii Kisti kui Tiffu võtsid Kate´i kohe tema saabumise järel omaks.

Red Hot Chili Peppers. Viimase hetke võimalus kontserdile minna, millest muidugi kohe kinni haarasime. Ma pole RHCP väga suur fänn olnud, aga üllatuslikult oli kontsert selline, et nautisin täiega. Ei heidutanud isegi selle kontserdi märksõnadeks olnud pikad õllesabad ja vihm, mis leotas jalgrattal läbimärjaks kohe koduuksest väljumise järel. Läksime jalgratastel, et vältida suurkontserdiga paratamatult kaasnevaid auto-ummikuid ning isegi vihmast hoolimata oli see kahtlemata õige otsus.

Kati praktika. Kati teeb pikka suvepraktikat advokaadibüroos, kus täidab ikka väga tõsiseid ja keerulisi ülesandeid. Juba mitmel korral pean ma kogema, et ei suuda enam täpselt aru saada, mis asja ta ajab, nõuandmisest rääkimata. Uus kogemus, kuidas lapsest areneb spetsialist ja professionaal. Ja mul on hea meel, et valitud ala paistab Katile meeldivat.

Jüri TTÜ-s. Pärast kahele alale dokumentide sisseandmist vali Jüri lõpuks elektroonika ja bioonika. Nii et varsti näen uue spetsialisti-professionaali sündi, kelle puhul pole mul lootustki aru saada, mis asja ta ajab. Üle kõige loodan muidugi, et ka tema on teinud õige valiku ja leiab õpitavast erialast endale rahuldust pakkuva töö. Potentsiaali on selleks igal juhul kõvasti.

Ees ootab veel palju toredat – näiteks perereis Lõuna-Poolasse.

Lisa kommentaar

Loading