Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Tähistamiste hooaeg- alga!

Novembrikuu, olgu ta muidu nii pikk ja pime kui tahes, on minu jaoks vähemalt  rohkete sünnipäevadega rikastatud.

Kõige tähtsam on muidugi mu enda oma, mis tuleb homme. Tänavu pean seda vaikselt, sest pole ju ümmargune ega midagi. Ei tunnegi nagu õieti, et sünnipäev tuleks. Ainult Ode küsis täna enne magamaminekut natuke murelikult, et ega nüüd, kui ma vanemaks saan, ei hakka ma äkki kuidagi imelikult riides käima või vana inimese moodi temasse suhtuma. Oh, ei hakka, ei hakka!

Aga minu omast päev varem ehk täna on mu õe Karini sünnipäev. Ka tema pidas seda vaikselt kodus ja niiöelda pereringis. Sõime salatit ja torti, elevust ja kõneainet tekitas Karini uudne maius "Roosa pilveke" - magus tarretatud vaht kondenspiimast ja kissellipulbrist. Üheksa paiku sõidutasin Kairi ja tema lapsed koju ja homme lõunal jätkame siis salatisöömisega minu pool. Ja kui Karin jätkuvalt "Roosat pilvekest" tahab, peab ta selle küll ise kaasa tooma :)

1. novembril oli sünnipäev Leivo tütrel Kreetel ning täna pidas ta seda koos oma sõprade ja klassikaaslastega. Tegevuslikuks osaks valis Leivo Tabasalu ronimisseina ning mina osutasin transpordiabi osa seltskonna sinna ja tagasi sõidutamisel ning julgestusteenust ronimisel. Kati ja Ode seina-sünnipäevast mäletan, et kümmekond last jõuab kahel köiel tunni ajaga tüdimuseni ronida ja nüüdki oli sama seis.

12. novembril on sünnipäev Kairi tütrel Annal. Tuneesiast on meil talle ka kingitus olemas - karvane karjuv kaamel. Kairi, kui Sa seda loed, siis rahu: patareid saavad üsna kiiresti tühjaks ja Sa ei pea ju uusi ostma.

Ja 5.detsembril on sünnipäev Mäepealse Memmel, 12.detsembril Kairil ja 17.detsembril Helenil. Sealt pole enampikk maa jõuludeni, pealegi on detsember täis ka igasuguseid jõulupidusid ja -üritusi.

Oh jaa, järgmisel nädalavahetusel on veel ka isadepäev. Peame siis Kariniga oma issile koogi või, isa maitse kohaselt, pigem prae küpsetama.

Kommentaarid (2) -

 • Epp

  06.11.2005 23:05:04 | Vasta

  Et olid siis hästi ajastatud lapsukesed, sai sünnipäev ühekorraga peetud?
  Või oli teil lapsepõlves kaks eraldi sünnipäeva?

 • Kaja

  07.11.2005 10:18:06 | Vasta

  Lapsepõlves oli meil sünnipäev Suurte Pühade ajal - oli koolivaheaeg ning ka suured, kui õnnestus paraadilt kõrvale hiilida, täiesti vabad. Ja siis peeti minu ja õe sünnipäeva alati ühiselt, maal ja terve suguvõsaga. Klassikaaslaste-sünnipäevadega aga oli algklassides raske, sest tollal oli tavaks "kõik lapsed vaheajaks maale", nii et õieti kedagi ei saanud kutsuda, kõik olid laiali...

Lisa kommentaar

Loading