Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Ülepolitiseeritud kepikõnd

Kuna Nõva XDreamile jäi närvipõletiku tõttu minemata, osalesin alternatiivsel väiksema koormusega spordiüritusel: Tallinna kepikõnnil Nõmmel. Olin seal Mammu saatjana, aga tõepoolest nautisin iga viimast kui hetke.

Kepikõnni ümber algasid jamad juba mitu nädalat tagasi, kui kohaliku omavalitsuse poliitikud äkki avastasid, et Tallinna kepikõnni reklaamplakatil marsivad esireas Edgar Savisaar ja Kaia Jäppinen. Poliitiline agitatsioon! Propaganda rahva raha eest! Ürituse ära kasutamine ühe erakonna huvides!

Eks ta kõike seda kindlasti oli, aga olukorda ei teinud põrmugi paremaks see, et plakatilt Jäppinen ja Savisaar välja lõigata lubati ( http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=297891 ). Pigem pani see vähemalt mind kiiva huviga neid varem üsna tähelepanuta jäänud plakateid vahtima: kas on siis juba välja lõigatud või ei?

Üritusel oli aga Reformierakond otsustanud anda plakatile roninud Keskerakonnale vastulöögi. Empire strikes back: terve stardiplats kirendas reformikate sini-kollastes oravapildiga särkides inimestest. Sekka ikka ka mõned kesknoored oma rohelises ninasarvikuga särgis, aga tuleb tunnistada, et nemad kadusid pildis haledalt ära.

Oo jee - ja kunagi pole ma osalenud ühelgi spordiüritusel, kus on stardis tervelt kaks ministrit! Antud juhul siis majandusminister ehk kurikuulus kepikõndija Savisaar ning välisminister Paet. (Siinkohal minu lugupidamine viimasele, kes oli üritusele tulnud täiesti neutraalses, täiesti poliitikavälises särgis!) Linnaosade vanemaid ja muid pisemaid poliitikuid ei jõua muidugi üles lugedagi.

Mammu kurjustas üritusele eelnenud kõnede peale, mis starti pea 20 minutit edasi nihutasid, aga minul oli liiga lõbus, et seda isegi pahaks panna. Asjale pani väärika punkti see, et kui sporditreener pidi hakkama kepikõndijaid instrueerima ja soojendusvõimlemist tegema, lülitati või lülitus mikrofon välja ning loomulikult ei jõudnud tagapool seisjateni siis mitte ühtegi heli. Ehk nagu meie kõrval seisnud sportlik vanahärra kommenteeris: "Asjalik osa läheb täitsa kaduma."

Muus osas oli üritus aga igati 5+. Hästi tähistatud huvitav 4-kilomeetrine rada, isegi ühe joogipunktiga teise kilomeetri peal. Ja finishis jagati küll jogurtit, küll pudingit, küll vett, küll mahla. Oli ka vererõhu mõõtmine, üldine tervisekontroll ja üldse tore õhkkond.

Ja kui me koju sõitsime, nägin ma ikka veel üleval oleval välireklaami plakatil, et Savisaare, Jäppineni ja veel kellegi näod olid seal musta ribaga üle kleebitud. Sellisel moel, nagu tavaliselt kriminaalkroonikas inimesi tundmatuks tehakse. Ja nüüd on mul suur huvi teada saada, kes on see üleplaasterdatud kolmas.

 

Lisa kommentaar

Loading