Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Vahepealseid sündmusi - Mammu oli haige

Eelmisel teisipäeval kirjutas koolist koju jõudnud Kati mulle MSNis, et Mammul olnud hommikul mälulünk - ta ei mäleta, mis ta hommikul tegi, kui vana ta on, miks ta siin on jms. Alustasin kohe telefonitutvust Eesti meditsiinisüsteemiga, helistades nõu küsimiseks kiirabisse kui ainsasse mulle teadaolevasse kohta (perearstindussse olen ammu lõplikult usu kaotanud). Sain soovituse viia ta haigalsse ja paar telefoninumbrit - aitäh vastutulelikele 112 töötajatele! Ja loodan, et keegi suremas abivajaja minu kõne pärast liiga kauaks liinile ei jäänud...

Leppisin siis PERHi (Põhja-Eesti Regionaalhaigla, eks ole tore nimemonstrum) erakorralise meditsiini neuroloogiaosakonnaga kokku, et just see on õige koht, kuhu Mammu viia. Ligi kolm tundi tehti talle seal kõigepealt uuringuid ja mina käisin kannatlikult raami kõrval ühe ukse juurest teiseni - ära ei saanud minna, enne kui ta haiglasse sisse sai kirjutatud, sest oli ju vaja igasuguseid andmeid jms.

Kui elu on nagu seebiooper, siis vanaema mälukaotus oleks sellele suurepäraseks krooniks, mõtlesin vahepeal. Aga õnneks ütlesid arstid, et tegu on verevarustushäiretest tingitud ajutise amneesiaga ja mälu ikka taastub ajapikku.

Õhtul tuli ka J. haiglasse ja ma olin pehmelt öeldes pahane, kui kuulsin, et tema teadis juhtunust juba hommikul - Mammu oli toibudes helistanud mobiili mälupesas olevale esimesele numbrile. Tal oli see mälukaotus osaline, nii et paljusid asju mäletas ta hästi (näiteks mobiilikasutust), aga osasid üldse mitte (näiteks nõudis ta kogu aeg, et kus on Olev (J.isa, kes on ammu surnud). J.oli aga soovitanud tal lihtsalt pikutada ja ei helistanud isegi mulle - no ma ei või! Mina küll helistasin kohe temale, kui Katilt asjast kuulsin ja haigla suunal tegutsema asusin, ja lõppude lõpuks on ju tegu ikkagi tema emaga, kelle eest ta peaks hoolitsema...

Mammu sai järgmisel päeval haiglast välja, aga vist oleks ikka parem olnud, kui ta võinuks seal kauem olla (aga haiglapäev ju teadagi maksab haigekassale, nii et visatakse kähku välja). Ja erakorralise visiidi eest tuli veel 50 krooni maksta. Kummaline, et sellise asja eest raha võetakse - et tegime visiidi haigasse, pealegi erakorraliselt.

Lisa kommentaar

Loading