Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Võhikuna võõrsil ehk Robotexi FLL-i vaatamas

Leivo tulihingeline pühendumine oma Robootika.com robotiehitusringile on suutnud mindki nii palju nakatada, et läksin kohe huviga vaatama eelmisel nädalavahetusel TTÜ-s toimunud Robotexi võistlust. Selle üks osa oli põhikooli õpilaste robotivõistlus FLL ehk First Lego League Eesti eelvõistlus.

FLL pole muidugi mitte ainult robotivõistlus: lisaks roboti oskustele, ehitusele/arhitektuurile ja programmile hinnatakse ka uurimisprojekti, tiimitööd, oskust oma meeskonda tutvustada, FLLi põhiväärtuste (sõbralik professionaalsus, konkureeriv koostöö jne - tõttöelda laste jaoks üsna kohmakad terminid) järgimist ja muid pehmeid väärtusi. Ühesõnaga asju, mis on olulised ka siis, kui neist poistest-tüdrukutest tulevikus professionaalseid robotiehitajaid-programmeerijaid ei saa.

Leivo nägi tänavu sügisel palju vaeva, et koguda erinevatest koolidest kokku robootikahuviliste ja võimekate õpilaste seltskond. Sest ehkki mitmetes koolides on Kooliroboti projekti raames tekkinud laulukoori ja kunstringi kõrvale ka robootikaring, on rohkem siiski neid koole, kus tehnoloogilist huviharidust ei pakuta. Tulemuseks vahvalt kirju ja üksteist täiendav meeskond (kus mul on juba ka oma lemmikud tekkinud :) ) ning mitte ainult võime koos tublit tööd teha, vaid oskus teha seda vaimustusega. Nii näiteks tulid poisid ühel pühapäevahommikul kohale juba kell kuus - lihtsalt selleks, et saaks ikka pikema robotipäeva teha. Täiesti hullud, mis siin muud ikka öelda :)

FLL-i Eesti eelvõistluse auhinnaks oli sõit Eesti esindajana FLLi rahvusvahelisele võistlusele, mis järgmisel suvel toimub Saksamaal. Nii et asi oli igati pingutamist väärt ning kõik osalejad pingutasid kõvasti.

Robootika.com poisid (teatud mööndustega on siiski ka üks tüdruk pundis, sest maskottroboti nimi on AKI - lühend tagurpidisest sõnast akitoobor ehk robootika -, ja see olevat Jaapanis naisenimi) tegid oma tiimi tutvustuseks ülilaheda voldiku, Facebooki lehe ja blogi ning üritusel jagamiseks Aki pildiga rinnamärgid. Muidugi olid ka ühesugused Aki-pildilised T-särgid ning isegi uurimisprojektis (jäätise pikaajalisem säilitamine) oli Aki osaline. FLL-i laual kogus nende robot erinevaid ülesandeid lahendades paremuselt teise punktisumma ning autasustamisel saadi parima programmi auhind. Nii et ülikõva sooritus igas mõttes!

Üliõpilaste robotid olid muidugi klass omaette, aga neid vaatasin seekord ainult silmanurgast. Põhikooliõpilaste FLL-i võitis aga Tartu Kivilinna Gümnaasiumi Õ-Tiim, mille üle võib mul olla professionaalselt hea meel, sest Kivilinna Gümnaasiumi tehnoloogiaharidust on mu tööandja aastaid toetanud.

Lisa kommentaar

Loading