Tänane Kontakti internetiturunduse töötuba oli üle ootuste huvitav. Istusin vastupidiselt oma esialgsetele plaanidele kõigi loengute ajal kohal ja kuulasin. Huviga.
Minu ja Petsi ühisettekanne (slaidid leiab siit) läks ka kenasti, arvan ma. No mis viga esineda koos Tehnokratiga, kes teemat nii hästi valdab ja ka hästi edasi anda oskab! Sest nagu ma teemat pakkunud Kristjanile kohe alguses ütlesin, poleks vast eriti veenev, kui mina oma tavalise kasutaja kogemuste baasil hakkaksin pajatama näiteks RSSi imelisest maailmast... Nüüd aga oli kenasti tasakaalus minu kui juuseri praktiline pool ning Petsi teadmine. Vähemalt endale tundub nii.
Enamvähem kõigist ettekannetest käis erinevas sõnasuses läbi juhtmõte: Don´t make a crap! Mitte et ma seda enne poleks teadnud, aga mingis kontekstis hakkavad vanad tõed äkki uuena mõjuma ja valgustavad ootamatult mingeid seiku, millega muidu lihtsalt harjunud oled. No näiteks, et kas pressiteated peavad ikka olema nii professionaalselt korporatiivsed, et keegi neid peaaegu lugedagi ei viitsi. No muidugi, päris "jou, klemm" stiilis neid kirjutada ei saa, aga tuima ametlikkust annaks vähemaks rookida küll.
Või maksaks see äkki kurjalt kätte? Mina pole näiteks aastaid lisanud teadetele taustalõiku firma kohta, mida pressiteate reeglid ette näevad - see korporatiivne "suurim ja kvaliteetseim mobiilsideoeraator jne" on tundunud mõttetu ballastina. Aga konkurendid panevad sellise info oma teadetele juurde ning kui varem see avaldamisel välja kärbiti, siis just viimasel ajal on online-meedias avaldatud teated kogu oma ametlikkuses. Mu pealik on õnneks tark ja seda probleemiks ei pea, kuid mõnigi nö tavalisest inimesest kolleeg on mu tähelepanu juhtinud, et millegipärast "lehed" kunagi ei kirjuta meie kohta, et me oleme suurim ja parim... Nii et äkki see läheks ka muudele "tavalistele inimestele" korda ja ma peaksin hakkama teadete otsa ballastpropagandaga tampima?
Ning üks maakonnalehe ajakirjanik küsis hiljuti, et kui mõlemad EMT konkurendid ütlevad, et just nemad püstitavad Eesti Vabariigis kõige rohkem maste, siis kumb neist tegelikult kõige rohkem püstitab ning miks EMT pärast 1996. aastat iga nädal enam oma sellealastest saavutustest ei teata. Tema küsis seda küll läbi irooniaprisma ning tegelikult üldse ei soovinud veel ühte iganädalast mastiraportit oma postkasti - aga äkki "tavaline inimene" siiski arvab, et kui pidevaid parendamise, suurendamise ja hoogustamise uudiseid ei tule, siis seda ka tegevusena ei toimu?
Nii et elu justkui veaks hoopis rämpsutootmise poole. Aga tahaks ikka ilma hakkama saada, eriti kui ka kõik sümpaatsed inimesed niimoodi ütlevad.
____
Täiendatud: Mari Sarv kirjutas Eesti Päevalehes ka loo meie ettekandest. Aitäh :)