Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Juuksevähki pole olemas...

Ma ei tea, miks enamik sotsiaalreklaame - alates kunagisest, nüüd kurikuulsaks saanud "Ära löö last" lapsi kohutavast kummituskarust - on kuidagi ebameeldivad ja vähemalt minu jaoks valedel alustel.

Nagu ka praegune naiste teadlikkust tõstma pidav "Juuksevähki pole olemas. Emakavähk on. Leiad aega juuksuri jaoks, leia ka arsti jaoks."

Iseenesest justkui õige sõnum. Et tuleb kontrollis käia ja mitte seda argiaskelduste tõttu muudkui edasi lükata.

Aga sisimas sügavalt vale.

Julgen väita, et naised viivitavad günekoloogilisse kontrolli minekuga mitte ajapuudusest (ehkki seda kõlbab hästi vabanduseks tuua), vaid sisimast ebamugavustundest selle protseduuri vastu. Ei ole tavalinegi günekoloogilkäik midagi mugavat, saati siis koeproovi tüki võtmise ja võimaliku ennetava kõrvetusprotseduuriga päädida võiv ettevõtmine. Lisaks sisemine ebakindlustunne võimaliku teadasaamise ees, et ongi midagi valesti. Salajane vähihirm on paljudes väga sügavalt juurdunud - lihtsam ja mugavam on mtte minna, mitte teada...

Aga praegune reklaam neid hirme ei kõneta. Räägib hoopis pinnapealse ajapuuduse-vabandusega. Olgu, võibolla on nüüd raskem ajapuudust argumendina välja tuua, ka enda jaoks, ja ühiskonna teadlikkust emakavähi olemasolust tõstab see kah kindlasti... Aga mina sellise reklaami peale kontrolli ei läheks - ehk siis käitumise muutmine jääks olemata.

Kommentaarid (5) -

 • laborihiir

  13.01.2010 10:15:00 | Vasta

  Sõnum esmapilgul on tõesti hea, kuid see lõpeb kahjuks reklaamplakatiga. Haigekassa maksab kliinikutele uuringu teostamise fakti , mitte patsiendile tervisliku seisundi selgitamise eest. Isiklikust kogemusest: vastuse andmise telefon küsis täiendavaid küsimusi, jättis ooterežiimile ning lõppeks sõnas mitte väga kindlust sisendava "peaks korras olema". Pinnides õnnestus kuulda meditsiinikeelset muret tekitanud terminit, ent kommentaari keelduti andmast. Mulle kui patsiendile tähendas mitut lisakõnet, minu arstile aga lisatööd.

 • ann

  13.01.2010 11:07:48 | Vasta

  see eeldaks, et su arst pole haiglat vahetanud ning sul on kus käia. soovitage tallinna kesklinnas normaalseid arste siis ka!

 • marju

  13.01.2010 14:49:29 | Vasta

  günekoloogi juurde minek on üks ebameeldiv tegevus
  kõige pealt ootad mitu kuud enne kui  järjekord jõuab
  siis registratuuris, kunas sinuga tegeledakse
  aeg võibolla sulle antaksegi
  aga sellest ei peeta kinni
  ootad ja ootad ja  kuis sa lõpuks kabinetti saad,pole arstil  su jaoks aega
  ja te räägite üksteisest mööda
  minul sai viimane kord nagu asjad aetudki
  aga  see ultraheli arst oli nii ülbe ja tüdinud ja tülpinud näoga, et ma ei tahaks küll enam tema näole end anda
  tal võib neis tuttidst ehk villand ollagi aga...
  ma ei tea kas neile tohtritele suhtlemist ei õpetata
  isegi  lasteaias juba õpetatakse oma nägu ohjeldama;)

 • Fre

  13.01.2010 22:24:32 | Vasta

  Juhtumisi üritasin täna temaatilist aega broneerida. Vastus registratuurist: ühtegi vaba aega pole, aprilli omasid veel ei tea. Oli vaid üks tasuline aeg päevaks, mil ma ei viibi Eestis. Soovitati helistada vähemalt üle päeva registratuuri numbrile. No ma ei tea.... Juuksuriga on võrdlus äärmiselt kohatu.

 • ann

  17.01.2010 9:33:44 | Vasta

  tööl käiva inimesena julgen arvata, et tasulise hind pole selline, mida ma maksta ei jõua. Ja nii käingi juba aastaid (aastas või kahes korra) Fertilitases dr Palo juures. Hooliv suhtumine, ei mingeid tuimi kiire-kiire-nägusid.nii et soovitan.

Pingbacks and trackbacks (3)+

Lisa kommentaar

Loading