Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Mu blogi lahkub blog.tr.ee avalehelt

Pärast seda, kui Katrin Pautsi artiklis oli mind ootamatult üheks popimaks blogijaks nimetatud, olen olnud mõnevõrra segaduses. Vaatasin selle peale blog.tr.ee edetabelit - ja tõesti, olin seal miski 30.koha kandis.

Ma ei ole jälginud, kui palju mu blogi loetakse või kes ja kust siia tuleb. Ammugi ei kirjuta ma siin diskussiooni algatamiseks, edetabelisse jõudmiseks, maailma parandamiseks või millekski muuks sellesarnaseks. Ma kirjutan oma elust. Niisama. Ilma mingi visiooni või tagamõtteta. Ilma nippideta "kuidas saada populaarseks blogijaks". Sellistest asjadest, mis mulle hetkel olulised või sellele ajahetkele iseloomulikud tunduvad. Ja sellega edetabelitesse või netiprominentide listi sattuda tundub kuidagi.... veider.

Samas on mul blog.tr.ee-s olemisest ainult head välja tuua. Minu blogi kaudu on minuni ka päriselus jõudnud paljud toredad inimesed, veel rohkematega olen sõlminud niiöelda veebitutvuse. Ma leian blogipidajate seast pidevalt inimesi, kelle teod, mõttemaailm ja arvamused mulle hirmsasti meeldivad. Kes oskavad ära sõnastada minu enda udused mõtted. Kes kinnitavad minu jaoks, et häid, minu jaoks õigete eluväärtustega inimesi on siiski rohkem kui neid teisi. Mul oleks hirmus kahju, kui nad oleksid pidanud oma blogi peidus ja parooli all, nii et ma poleks osanud nendeni jõuda. Või nemad minuni.

Nii et ma olen vastandlike tunnetega. Ühelt poolt soovimatus enda netiprominendi staatuse suhtes, teisalt soov, et sümpaatsed blogid minu jaoks jätkuvalt leitavad (ja seega nende jaoks netiprominendiks saamise teel) oleksid. Ja muidugi meeldib mulle ka mõte, et ehk leiavad mõned inimesed just minu blogist midagi enda jaoks kinnitavat või olulist.

Aga ikkagi. Edetabelitesse oma isklike sissekannetega ei tahaks. Lihtsalt.

Nii et valisin kesktee. Olgugi, et see on tavaliselt halvim valik.

Ma ei hakka oma blogi peitma või parooli alla panema, kuid järgmisel nädalal võtan ta blog.tr.ee avalehelt maha. Et kirjutused vanaema luumurrust või laste koolisaavutustest seletamatul kombel (neil pole olnud isegi huvitavat pealkirja!) edetabelipopulaarsust ei koguks. Ning alles järgmisel nädalal teen seda sellepärast, et seni saaksid need, kes mind tõesti lugeda tahavad, minu blogi selle postituse järel oma RSSi, lemmikutesse või kanalitesse määrata.

Mul oleks tõesti hea meel, kui mu blogisõbrad alles jääksid.

Kommentaarid (11) -

 • Ni

  19.10.2007 23:04:56 | Vasta

  Sõbrad selleks ongi, et jääda.

 • kaur

  20.10.2007 0:52:05 | Vasta

  Kuidas sa mõtled seda teha? blog.tr.ee liideses sellist võimalust ei ole, meilidele nad ei vasta. Isiklik tutvus?

 • Leelo M. Umbsaar

  20.10.2007 5:27:28 | Vasta

  armas Kaja,

  olete õigel teel. tahaksin isegi olla. aga kuidas? kuidas saame loobuda blogtree kleepuvast sõprusest, kui seal pole isegi võimalust oma blogi eemaldamiseks?

  olin selle probleemi ees seitse kuud tagasi, kui tegin ühe blogidest kinniseks. et seniste postituste arhiiv kaoks. siiani olukord status quo.

  aga see selleks. loen kõiki blogisid RSSiga, uusi leian minu lemmikblogidesse jäetud kommentaaride-viidete kaudu või Google'ist, seda eriti ingliskeelsete puhul. Bloggeri otsiteenust pole kunagi kasutanud.

  seega ei maksa muretseda. me, lugejad, saame hakkama. ja meile meeldib siin käia. mul on Teie blogi lugedes alati tunne, nagu pakuks keegi soojal suvepäeval vanal verandal tassi kohvi. selline kodune tunne. aitäh.

  Leelo Maarjalt, kolmas aasta Kaug-Idas

 • Helle

  20.10.2007 9:34:52 | Vasta

  See on üks esimesi blogisid, mida üldse lugesin. Epp soovitas. Loen sellepärast, et on mõnus ja heatahtlik. Mis sest, et suures osas perekeskne, aga ka huvitavast hobist ja tööelust. Mina jään seda blogi lugema.
  Muidugi on igaühe enda otsustada, kas kaduda peitu või jätkata samamoodi. Kroonilise blogilugejana olen veidi puudutatud, kui mõne blogi sissekannete juurde on pääs suletud. Ma ei hakka kellegi käest luba küsima ja nii on jäänudki mõned tuntud blogijad lihtsalt võõraks.
  Kaja, ma ei ole küll siin kunagi märganud pahatahtlikke kommenteerijaid, mis on vahel mõne blogipidaja välja vihastanud. Nii ma ei saagi aru, milles on õigupoolest asi.
  Kõike head!

 • Kaja

  20.10.2007 21:25:19 | Vasta

  Kaur: Ma pole kasutamist veel proovinud ega tea, kuidas toimib, kuid teoreetiliselt on see esilehelt kadumise võimalus täiesti ametlikult olemas: http://blog.tr.ee/info#faq_15 vaata viimast küsimust.
  Helle: Ei ole jah olnud pahatahtlikke kommentaare, lihtsalt niisama on veider tunne - oma eluga edetabelis olla Smile
  Kõigile: aitäh Smile

 • Gea

  20.10.2007 23:19:26 | Vasta

  muideks, ma pole mitu kuud Sind kommenteerida saanud, kommentaar lihtsalt ei ilmu, veateadet ka ei anna. ja ma pole ainus, tikker ka ei saa. Täna püüan teise arvuti tagant ja teise e-mailiga, äkki nüüd õnnestub.

 • Pärdik

  22.10.2007 15:18:47 | Vasta

  Sinu blogi on üks väga vähestest mida loen. Alati mõnuga. Mis sellest, et oleme teineteisele täiesti võõrad.
  Jõudu jätkamiseks!
  Õnneks on Sinu blogi mul "lemmikutes"

 • Kaja

  22.10.2007 17:10:49 | Vasta

  Vaat sellised sõnad, nagu sa, Pärdik, ütlesid, ongi blogimise peamine väärtus minu jaoks. Aitäh!

  Gea ja Tikker: ma tean, et kommenteerida ei saa mõnikord Firefoxiga, muud ei oska öelda...

 • Krista

  24.10.2007 12:55:23 | Vasta

  Mina asttusin siia ammu, kui ma kellegi blogist lugesin, et see sa oled tema lemmikblogija .... ja siiamaani olen jäänud lugemaSmile

  Eriti meeldis mulle ükskord see kirjutis, kus sa minu meest kiitsid Smile))).... ja see ongi blogimaailma võlu, et kunagi ei tea, kes või mis su tuju rõõmsaks teeb...

  Ma ise peale sinu jutu kirjutaisn endal kah sarnase postituse ja sain väga positiivse tagasiside osaliseks... ütleks, et nii nagu sina külale... nii ka küla sinule Smile

 • Kaja

  24.10.2007 13:02:24 | Vasta

  Nii tore Smile Ma nüüd kohe meenutan, milliseid mehi ma olen siin kiitnud Smile

 • krista

  25.10.2007 14:31:45 | Vasta

  neid mehi, kes teile suvepäevi ikka teinud on ;)

Lisa kommentaar

Loading