Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Natuke ajalugu: pronkssõduri teisaldamine ja massirahutused-vandalism Tallinnas

Selle nädala algul ehitati Tõnismäe pronkssõdurile, Aljoshaks nimetatud kujule ümber piirdeaed ja täna pidanuks algama sinna maetud sõdurite väljakaevamine-surnuaiale ümbermatmine.

Läks teisiti.

Ööl vastu 27.aprilli kogunes Tõnismäele arvatavalt kuni 1500 inimest ning ühel hetkel läks olukord kontrolli alt välja. rahvas jagunes mõnesajapealiste salkadena linna peale, algas vandalism, lõhkumine ja röövimine.

Mul on hea meel, et valitsus selle peale Aljosha lõpuks ometi sealt Tõnismäelt ära ära viis.

Kui ajalehtedes ilmuvad sündmuste kokkuvõtted, lingin need tuleviku lugemise jaoks siia. Hetkel on info üleval tükikaupa. Et kauplusi on rüüstatud - sealhulgas muidugi ka alkoholiga kauplevaid. Aknaid lõhutud. Pärnu maanteel R-kiosk lõhutud. Kangapood põlema pandud. Ja nii edasi. 

Mina olin kaks päeva Tallinnast ära. Aga tagasi sõites olime Kadri ja Annega kah uudishimulikud, tiirutades lihtsalt huvi pärast läbi südalinna, et kogu rüüstetöö jälgi ikka ka oma silmaga näha saada.

Minu töösse puutub teema nii palju, et mobiilioperaatorid edastasid kõigile oma klientidele sõnumi valitsuse palvega provokatsioonidega mitte kaasa minna. Kõlab imelihtsalt, aga on tegelikult ikka päris hull projekt suruda kogu kliendibaasile saadetav SMS nii lühikesse ajaraami. Kommunikatsiooni koordineerimine kõigi osapoolte vahel samuti. Aga samas oli kuidagi hea tunne seda teha - kodanikutunne ilmselt.

Kommentaarid (6) -

 • Liisu

  28.04.2007 8:48:52 | Vasta

  ma ei hakka siinkohal arvamust avaldama eesti sündmuste kohta, mul on hoopis puhttehniline küsimus. mina ntx ei saanud valitsuse sms-i. kas see on nii sellepärast, et viibin välisriigis? sest teinekord saan siia ikka emt kliendiinfot, millega mul pole midagi peale hakata. valitsuse sms oleks huvitav olnud, sest ega ka sellega mul pole suurt midagi peale hakata Smile

 • Kaja

  28.04.2007 14:04:51 | Vasta

  Võibolla sellepärast, et sõnumikeskuses tekkivate ummikute vältimiseks oli sõnumi eluiga väga lühikeseks määratud. Kui loetud aja jooksul ei õnnestunud sõnumit Sulle edasi saata (näiteks telefon oli välja lülitatud), kustutas sõnumikeskus Sulle mõeldud sõnumi.
  Selgituseks eluea asjus: Kui sõnumi eluiga on näiteks 15 päeva, siis proovib sõnumikeskus seda 15 päeva jooksul uuesti ja uuesti saata, kui aga eluiga on näiteks 1 tund, proovib ta seda ainult ühe tunni jooksul. Sõnumi eluiga saad ka ise oma telefonilt määrata, kui millegipärast tahad või mõnikord vaja on. Näiteks kui saadad inimesele sõnumi "Saame kokku homme kell 14", võid panna sõnumi eluae selliseks, et kui inimene pole enne seda kelaaega sõnumit kätte saanud (telefon näiteks väljas), siis ta ei saagi.

 • Andres P

  28.04.2007 17:53:55 | Vasta

  Kas seda nt Tallinna kärgedega poleks saanud piirata? Ma päev läbi "lootsin" et nii on, kuid õhul sain valitsuse pakikese siiski kätte Smile. Usun, et kui seal uudishimulike ja isehakanud fotograafe -filmimehi poleks olnud, oleks rahvast vast poole vähem olnud... Päris naljaks oli TV's vaadata, kuidas keegi klaasi lõhub ja 3 inimest pildistvad kõrvalt(+siis see videomees).

 • s

  29.04.2007 19:16:03 | Vasta

  ma küll tele2, aga ise ei saanud sõnumit, mõni teine tele2 oma sai, mõni jälle ei saanud... telefonit pidevalt sees olnud. aga selle eest saadeti e-mail Smile

 • v.

  30.04.2007 9:57:55 | Vasta

  Mina sain EMT-lt suisa kaks sõnumit. Ilmselt kahtlustatakse mind eriti suures kalduvuses vandalismile Smile

 • Katarina

  28.08.2021 22:23:08 | Vasta

  Tere kõigile, ma olen kaotanud raha nii paljudele ettevõtetele, kes on väitnud, et nad on tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjata, ma olen kaotanud rohkem kui 3500 eurot võltsitud laenuandjatele, kellele väidavad, et need ei ole. Kuni mu sõber tutvustas mind paremale laenuandjale, kellega ma võtsin omaga ühendust ja ma edukalt omandasin neid vaid 48 tunni jooksul laenu, soovitaksin igaüks, kes otsib laenu ilma hirmuta, et nendega ühendust võtta e-posti teel: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

Lisa kommentaar

Loading