Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Üleskutse loodusssäästliku ja innovaatilise mõtlemisega inimestele: telli endale e-valijakaart!

Siseministeerium on algatanud suurepärase üleskutse: telli paberkirjaga saadava valijakaardi asemel endale e-valijakaart! Hea võimalus riigil raha kokku hoida ja teate saajal pole ju kah selle paberist valijakaardiga muud teha kui läbi lugeda ja teadmiseks võtta - valijakaart teavitab valijat sellest, kus ja millal on võimalik hääletada. Seda teadmisejksvõttu saab suurepäraselt teha e-kirjast loetud info baasil, sest valijakaarti füüsilisel kujul kuhugi kaasa võtta pole vaja.

Iga valimise eel saadetakse neid valijakaarte inimestele üle 880 000. Nende trükkimiseks kulutatakse ca 3 miljonit krooni ning ca 2,5 tonni paberit.

Selleks, et  saada e-valijakaarti 18. oktoobril 2009 toimuvateks kohalike omavalituste volikogude valimiseks, tuleks tellida e-valijakaart riigiportaalis enne 18. septembrit.  Mul endal on see tellitud, aga tunnen siirast kohustust seda infot ja üleskutset levitada.

Otseviit e-valijakaardi tellimiseks https://www.eesti.ee/portaal/valimised.eabi .

 

Kommentaarid (5) -

 • sull

  31.08.2009 15:07:37 | Vasta

  polegi vist kunagi tavalist valijakaarti tellinud, ikka elektroonilist. osa põhjust on selles ilmselt, et minu valimisringkond on võrumaal, kuhu satun harva aga ikkagi. e-riigi puhul tundub üldse naljakas, et üldse selliseid paberist asju tänapäeval nii palju kasutatakse.

  meenub (vist ühe õppejõu) kommentaar e-riigile - eriik tähendab seda, et kodanik teeb portaalis avalduse, läheb omavalitsusse, võtab sealt väljatrüki ning viib selle teise omavalitsusse, kus see omakorda sisse skännitakse...

 • Kaja

  31.08.2009 16:16:39 | Vasta

  Nojah - oli mul endalgi paar aastat tagasi kogemus, kus paljulapselise pere sõidusoodustust linnaosavalitsuses pikendades vaatas ametnik arvutiekraani: "Oo, ma näen, et üks teie laps on läinud teise kooli. Nüüd on meil tema uuest koolist vaja tõendit, et ta seal koolis käib."
  Smile

 • iltaka

  31.08.2009 17:13:25 | Vasta

  Postituse kasulikul mõjul tehtud!

 • Liina

  01.09.2009 17:16:06 | Vasta

  Ma olin ka hirmus loodussäästlik ja tellisin enne EP valimisi elektroonilise valijakaardi. Kõik õnnestus, välja arvatud see, et paar nädalat hiljem oli mul postkastis - ei midagi muud kui paberist valijakaart. Noh, loodetavasti oli tegemist nihkega taotluse kättesaamise ja paberi väljasaatmise puhul või mida iganes (kuigi see vahe ei olnud päev-paar, vaid pigem nädal-paar) ning seekord nad mulle enam paberit ei saada Smile

 • Anneli

  13.09.2009 21:47:10 | Vasta

  Küll on tore, et Sa õigel ajal õiget asja meenutasid! Tänu!Smile

Lisa kommentaar

Loading