Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Vana kuub Tätte ja Matvere moodi

Pühapäeva õhtul käisime Leivoga Tätte ja Matvere kontserdil. Rapla laululaval - sinna polnudki mul kunagi varem olnud põhjust sattuda.

Kontserdipaika sisenemisel tegin ma strateegilise vea, kandes näpu vahel Starteri pudelit. Tuli nimelt välja, et mingit toitu ega jooki ei tohi territooriumile sisse viia (müüjad on ju müügiõiguse eest raha maksnud!). Egas midagi, läksime paar sammu kõrvale ja pistsime Starteri kaasasoleva matirulli südamikku. Kotis oli tegelikult üks kook ka, selle maskeerisime sealsamas fliispleediga. Turvameestel oli muidugi täiesti poogen: naersid ja lasksid meid peidetud varustusega sisse (läbi otsima nad ju kedagi ei pidanud, aga nähtava pudeliga nad loomulikult ei saanud sisse lubada).

Rahvast oli murdu. "Kust te kõik kokku olete tulnud, Raplas ei ole nii palju inimesi!" kommenteeris Matvere. Ega vist tõesti ei ole: laululava pingid olid viimseni täis ning rahvas täitis ka kõik rohunõlvad pingiridade taga.

Kontsert oli aga muidugi seda väärt. Ammu teada-tuntud laulud - mõned neist, näiteks "Kõrtsilaua taga..." isegi nii tuntud, et ma ei osanudki neid enam Tättega siduda - olid tervikuks kujundatud vahetekstidega Tätte ja Matvere elust. No nii lahedad tekstid, et ma aina naersin. Kuidas nad tudengipõlves Tätte Vilsandi koju raudahju viisid (läbi mere!), miks ja kuidas koerakuudis on magatud ning naabrimemme pool õunaraksus käidud...

Tagasitee märkimisväärseim elamus oli muidugi lõputu autokolonn Tallinna suunal. Et see liiga kiiresti ei kulgeks, on Viljandi maanteel Stopp-märgiga raudteeületuskoht. Kujutate ette, kui kaua võtab aega, kui sajad autod Stopp-märgi ees peatuvad?

Ma olin viimase nelja päeva sündmustest ja askeldustest nii väsinud, et jäin täiesti ebaviisakalt autos magama.

 

 

Kommentaarid (3) -

 • Nin

  22.08.2005 23:16:37 | Vasta

  Alice Cooperi kontserdil otsiti meid täitsa konkreetselt läbi ja võeti kotist ära kaks süütut veepudelit. Ma olin ikka tige küll, kuigi turvade jutt (muide - enamuses venelased) oleks võinud parema meeleolu puhul isegi naljakas tunduda: "No mjiis mjeeil seal kootis on?"

  Aga Tätte&Matvere kontserdi kirjeldus tuleb kahtlaselt tuttav ette. See ahju viimise jutt oli paar aastat tagasi ka kavas. Kindlasti rääkisid nad ka sellest, kuidas meri palgid tõi?
  Aga ega's midagi, ise räägin ka elu lõpuni oma sõpradele samu vanu naljakaid juhtumisi ja nad ei protesteerigi eritiSmile Ja laulud on ju neil võrratud.

 • Kaja

  22.08.2005 23:43:27 | Vasta

  Jah, sisuliselt ongi "Vana kuue" näol tegu nende kahe aasta taguse kontserdi "Laulud sõpradele" mõnevõrra värskendatud variandiga. Aga kuna mina kaks aastat tagasi Tättest veel eriti ei pidanud, siis ma tollal nende kontserdil ei käinud - nii et mulle oli kõik tekst uus ja huvitav.

  Mere palkide toomisest aga ei räägitud - ilmselt oli see värskenduse käigus välja jäänud Smile

 • Ritsikas

  24.08.2005 8:28:58 | Vasta

  mererahvas on läbi aegade haakrikust ja väikest viisi piraatlusest elanud..

Lisa kommentaar

Loading