Get a life!

Kaja kirjutab elust ja kõigest, mis selle sees on

Pulsikell on saatanast

Priit Pullerits on ikka ütlemata tark mees, kui pulsikella nagu pärispatu vastu võitleb. Eks see üks saatanast asi ole jah.

Näe, minagi olin täna täielikus stressis, kui üsna jooksutiiru algul pistis kell piiksuma ja nõudis pulsivöö kontrollimist. Sain aru küll, milles asi - Leivo oli mu vööd proovinud ja ma unustasin selle tagasi väiksemaks reguleerida. Küllap oli vöö nüüd liiga lõdvalt ümber ja vajus alla. Aga no kuidas ma Merimetsa teel inimeste vahel ikka riidest lahti võtan ja seda reguleerima hakkan?... Jooksin nõudlikult piiksuva kellaga edasi. Päris hea, et pulssi ei saanud mõõta, muidu oleks see ainüksi selle piiksumise peale lakke kerkinud! Piiksumist kinni ei tahtnud kah panna, sest säilis lootus, et pulsivöö ehk siiski kuidagi iseenesest jälle tööle hakkab.

Eile õhtul tegi Leivo mulle ära ka Ownindexi testi, mis seisnes pulsikella ja vööga rahulikult lamamises. Sain tulemuseks numbri 37, eks siis kuu aja pärast mõõdame uuesti, kas treeningud on mõjunud.

Sest kui on juba pulsikell, eks siis peab hakkama ka teaduslikult treenima. Mitte et lahmid niisama huupi metsa vahel joosta, vaid kindla programmi alusel. Polar Personal Trainer programm joonistas mulle füüsilise vormi parendamise programmi, mille kohaselt pean nädals treenima 1h05min madalas pulsitsoonis, 2h:15min töötsoonis ja 15 minutit kõrgeimas tsoonis (intervallidega).

Esimene nädal oli programmi numbrilisi tulemusi vaadates epic fail. Mu organismile on omane tõsta pulss kiiresti kõrgele ja töötada kõrge pulsiga, töö lõppedes tuleb aga pulss kolinal alla. Nii õnnestus mul treenida madalaimas tsoonis ühe tunni asemel ... täpselt 1 minut. Ma ei saa ju jooksma minnes paigal seista või aaaeglaseeelt jalutada!!! ... Õnneks teadis Leivo rohtu ja kirjutas kellal tsoonide juurde lihtsalt kõrgemad numbrid. Nii koidab mul siiski lootus järgmisel nädalal oma treeningülesandega edukalt hakkama saada.

Aga muidugi peaks tegema hoopis VoMax testi, et oma tegelike tsoonidega numbriliselt järje peale saada ja see siis ka kellale selgeks teha. Näe, kui palju jama ühe kella pärast...

Programme vaadates nägime, et ma saaksin tellida treeningprogrammi ka vastavalt sellele, millise võistluse jaoks harjutan. Mina arvasin, et lähim võistlus võiks olla vana-aasta lõpu maraton. Kella treeningprogramm aga teatas selle peale ülbelt, et nii ruttu pole võimalik, maratoni joosta saan ma alles millalgi järgmise aasta juunis.

No ausõna, täiesti loll kell - kuidas ta ei tea, et maratoni joosta saab vabalt ka siis, kui sellest kaks nädalat ette tead! :)

Aga tegelikult on muidugi väga huvitav - kas tõesti on kella soovitatud väikeste, kuid sagedaste treeningmahtude juures võimalik oma vormi oluliselt parandada. Elame, näeme :) Kui mul ainult püsivust jätkuks!

 

Kommentaarid (7) -

  • Oliver

    22.11.2009 21:13:50 | Vasta

    Tuttav teema. Kõik see sama sai läbi käidud peale esimese pulsikella ostmist. Pulsikell oli esimene investeering. Siis asjad alles hulluks minema hakkasid. Järjest enam hakkas huvi pakkuma, et mis meetodite põhjal see kell neid soovitusi teeb. Mida ta kasutab nende hinnangute andmiseks. Lõppes see sellega, et raamaturiiulisse said kõik viimasel ajal välja antud spordimeditsiinialased raamatud ning üks 400lk füsioloogia raamat. Ikka selleks, et aru saada mida see kell mõtles, kui ta selliseid soovitusi jagas. Eks muidugi saab maratoni kahe nädalase etteteatamise peale joosta, kuid iseasi mis siis kehas toimub. Ilmatuma huvitav maailm.
    Koolis olid ju ka bioloogia tunnid, aga sel justkui ei räägituid neid teemasid üldse nii huvitavalt või ei osatud konteksti panna.

    Kunagi lasin samuti Polaril 10km treeningkava kokku panna. Hiljem seda võrreldes teiste treeningkava koostamise materjaliga, siis polnudki Polari oma niiväga erinev. Probleeme oli pigem treeningplaanist kinnipidamisega. Ja eks üllatus oli alati suur, kui treeningplaanide kohaselt püstitatud eesmärk sai iga korraga oluliselt paremuse poole ületatud.

  • nuhk albert

    24.11.2009 12:57:20 | Vasta

    ma soovitan lapsel sinu selle sissekande vahele jätta. las kasutab pulsikella senisel väga primitiivsel moel edasi.

  • Kaja

    24.11.2009 18:22:06 | Vasta

    Mis on pulsikella kasutamise primitiivne mood? Vaatab kellaaega? Smile

  • kaur

    24.11.2009 23:11:31 | Vasta

    kaja - ei - "näitab sõpradele"

  • Gea

    26.11.2009 09:17:49 | Vasta

    uskumatu, et sina, suur sportlane, seni ilma pulsikellata möllasid. isegi minul on ammu pulsikell Smile

    tõsi, kõige labaseb polar, kuhu saad salvestada alam- ja ülempiiri ja pärast vaadata, kuidas läks. mingeid treeningprogramme ta õnneks ei tee.

  • nuhk albert

    26.11.2009 11:21:04 | Vasta

    ta vaatab kella, sest jookseb aega, mitte distantsi. ja pulssi jälgib ka sellega. mingeid piire ja programme pole viitsinud selgeks endale teha. sõprade ees ei kekka, sest need selliseid asju ei hinda.

  • Kaido

    15.01.2010 14:37:07 | Vasta

    Kas see moodne kell töötab sul probleemideta? Amazon.co.uk kommentaaride järgi on kellal sada häda: patarei kestab vaid kuu aega, kell teeb restarte, sükroniseerimine töötab vahetevahel, ühendus pulsirihmaga on puudulik, ekraani pole näha, treeningu statistika läheb segi jne.

    Muidu on kell ilus ja soovitaks igati kõigile, kellel pole huvi kalli RS800CX vastu.

Lisa kommentaar

Loading